Alzheimerova choroba je pomerne známym ochorením, ktoré patrí k tým najťažším formám stareckej demencie. Diagnóza sa však za posledných desať rokov začala objavovať aj u ľudí okolo štyridsiateho roku života.
Jeseň a sychravé počasie nám už pomaly klopú na dvere a spolu s nimi prichádza obdobie rôznych chorôb. Najčastejšie sa stretávame s veľkým množstvom prechladnutých detí najmä v spojitosti so začiatkom školského roka, kedy sa našim ratolestiam otvárajú brány do materských či základných škôl.
Nepríjemné bolesti hlavy potrápili už asi každého. Mnohokrát sa však stáva, že silná bolesť prerastá do neznesiteľnej migrény, ktorej prejavy sú intenzívnejšie a trvácnejšie.
Tehotenstvo je jednou z najdôležitejších etáp v živote každej ženy. I keď ide o krásne a nezabudnuteľné obdobie, pre telo je to častokrát náročná fáza, v ktorej potrebuje dopomôcť.
Za posledné roky je veľká pozornosť venovaná rôznym kolagénovým prípravkom. Najčastejšie je doplnkový kolagén ponúkaný vo forme prášku, s prísľubom zlepšenia kvality vlasov, pokožky či nechtov. Všeobecne však ide o doplnok, ktorý ma omnoho všestrannejšie využitie. Kedy je vhodné siahnuť po kolagéne a aký druh či forma bude pre vás najvhodnejšia sa dozviete v článku.
Astmatický záchvat je akútny a môže byť veľmi závažný stav, ktorý vyžaduje neodkladnú prvú pomoc. Väčšinou sa objavuje u ľudí, ktorí trpia astmou a sú na ňu aj liečení, takže sú aj poučení, čo majú robiť a disponujú liekmi s rýchlym nástupom účinku (bronchodilatanciá) pre prípad záchvatu.
Astma je chronické ochorenie dýchacieho traktu, ktoré postihuje hlavne priedušky. Ide o zápalové ochorenie, ktoré sa prejavuje opakovaným výskytom záchvatov. Priedušky sa zužujú, čo je následok opuchnutia ich sliznice. Zúženie sťažuje prienik vzduchu do pľúc a z pľúc, čo vedie k vzniku dýchacích ťažkostí.
Pribúdajúci vek je veľkým strašiakom pre mnohých z nás. Častokrát siahame po cenovo vyšších produktoch a procedúrach, od ktorých čakáme žiarivú pokožku, ktorá bude pôsobiť sviežo a mlado aj vo vyššom veku. Prirodzenému starnutiu síce nedokážeme úplne predísť, no vďaka správnej starostlivosti a prevencii môžeme zlepšiť kvalitu a obranyschopnosť našej pokožky aj bez estetických zákrokov.
Hovorí sa, že z dievčaťa sa stane žena vtedy keď dostane prvú menštruáciu. Žiaľ, ženy „svoje dni“ vo väčšine veľmi neobľubujú. Dôvodov môže byť hneď niekoľko - rýchle zmeny nálad spôsobené hormonálnymi zmenami, podráždenosť či silné bolesti. Niektoré ženy môžu mať však nepravidelný cyklus, ktorý je často horší, ako sa zdá. Môže mať negatívny vplyv na zdravie aj rovnováhu. V tomto článku sa pozrieme na to, čo spôsobuje nepravidelnú menštruáciu a prinesieme vám pár tipov, ako ju napraviť.
Stres je bežným spoločníkom v dnešnom uponáhľanom a náročnom svete. Mnohí sa s ním stretávajú v práci, škole alebo aj v osobnom živote. Je dôležité naučiť sa ho zvládať a nájsť si spôsoby, ako si oddýchnuť a načerpať novú energiu. Čo vám pomôže eliminovať stres vo vašom živote?
Všetci sme už o tejto zákernej chorobe počuli, no mnohí v nej stále nemáme jasno. Skrátený názov HIV je odvodený od anglického názvu Human Immunodeficiency Virus, čo znamená, že ide o vírus ľudskej imunitnej nedostatočnosti.
Podľa rezortu Ministerstva zdravotníctva pije rizikovo na Slovensku viac ako 400.000 ľudí.
Choroby nemajú dovolenku ani v týchto dňoch, šíriace sa virózy neobišli mnohých z nás.
Stihli ste tento rok napiecť vianočné pečivo alebo uprednostňujete kúpu hotových škatuliek od cukrárov? My vám už každoročne prinášame zdravý vianočný recept, ktorý poteší nielen vaše chuťové poháriky, ale aj vaše zdravie.
Neliečená alebo nesprávne liečená cukrovka je dnes najčastejšou príčinou obličkových zlyhaní, amputácií dolných končatín i slepoty, neurologické a srdcovocievne ochorenia sa u diabetikov vyskytujú 4-10-krát častejšie v porovnaní s bežnou populáciou.
Stačí len pár hodín, aby vám obrátil život hore nohami.
Chcete sa dozvedieť viac o osvetovej kampani ku svetovému dňu alergií? Prečítajte si náš článok so zoznamom lekární, v ktorých nájdete v tento deň alergoporadňu
Budú rodičia by sa mali venovať príprave na ich potomstvo ešte predtým, ako dôjde k “počatiu”. Viete ako najlepšie vytvoriť podmienky pre otehotnenie a vývoj plodu? So starostlivosťou odborníci odporúčajú začať aspoň 3 až 4 mesiace pred plánovaným počatím
Kým novorodenci spia priemerne 20 – 22 hodín, dospelý človek si vystačí aj so 6 – 8 hodinami spánku. Niektorí ľudia by boli radi, keby mohli vôbec zaspať aj na menej. Ak aj vy každé ráno trpíte únavou, môžete vyskúšať viacero spôsobov.
Novým rokom nadobudla účinnosť legislatívna úprava zavádzajúca nulový limit spoluúčasti pre dôchodcov. Keďže táto téma bola v čase jej schvaľovania komunikovaná ako „zrušenie doplatkov za lieky“, Slovenská lekárnická komora informuje, koho a akým spôsobom sa táto novela dotkne. Lieky bez doplatku totiž nebude mať každý dôchodca.
Už ste o ňom počuli? HPV je označenie pre ľudský papilomavírus, s ktorým s niekedy v priebehu života infikuje až 80% dievčat a žien. Nielen však to je jediný dôvod, pre ktorý je dôležité o ňom hovoriť viac. Andrológ, urológ a sexuológ MUDr. Jozef Dúbravický hovorí, že vírusu HPV počas života unikne len málokto. Niekomu sa objaví na perách, inému skomplikuje sexuálny život a ďalšiemu zjazví osud v podobe rakoviny.
Smiech – to je jednoduchý recept, ako zvládnuť ťažké chvíle. Preto sme sa rozhodli, že budeme spoločne šíriť radosť a úsmev so zdravotnými klaunmi zo združenia ČERVENÝ NOS Clonwdoctors v nemocniciach a rozveselíme malých pacientov.
Oslabená imunita detí môže znamenať vážnu prekážku v živote rodiny. Najmä pri nástupe do predškolského a školského zariadenia je skúšaná viac ako dosť. Vtedy sú deti omnoho náchylnejšie na rôzne ochorenia. Je preto vhodné imunitu podporiť rôznymi prípravkami pre deti. Ako sa nestratiť v ponuke vitamínov pre detí?
V nedeľu 14.novembra si pripomenieme Svetový deň diabetu. Pri tejto príležitosti bude v nasledujúcich dňoch vo vybraných lekárňach prebiehať osvetová kampaň zameraná na prevenciu a liečbu diabetu. Do projektu sa zapojilo 170 lekárnikov vo viac ako 130 lekárňach.
Nepríjemné pálenie pri močení, bolesti v podbrušku, v krížovej oblasti či zimnica môžu značiť závažnú formu zápalu močových ciest.
Krabičku bezpečia sme vytvorili preto, aby sa stala osobným a bezpečným miestom pre mladých ľudí.
Existuje množstvo prípravkov pred, počas aj po opaľovaní, ktoré skutočne zabránia prepusteniu žiarenie hlboko do pokožky. Ktoré sú pre vás tie vhodné a akými ďalšími spôsobmi sa vieme chrániť si povieme v tomto článku.
V niektorých prípadoch sú v rámci zdravotnej liečby nevyhnutné určité stomatologické zákroky. Asi najviac poznáme “vŕtanie” či “extrakciu osmičiek”. Zuby múdrosti, ktoré začali rásť alebo sa plne vyvinuli, môžu spôsobiť problémy a hlavne bolesť.
Niektorí o nej hovoria ako o jednom veľkom mýte, iní sa jej boja už od zimy. Trápi jarná únava aj vás? Dlho nemusí. Je totiž viacero spôsobov, ako s ňou “zatočiť”.
Minerálne látky potrebujeme pre zdravie, no v tele ich máme v malých množstvách. Vedeli ste, že na liečbu chorôb sa v medicíne na celom svete používali už oddávna?
Tento rok bol pre mnohých ťažký, možno najťažší za posledné desaťročia. Nedobrovoľná izolácia môže negatívne vplývať na psychiku každého z nás. Preto sa sieť lekární PARTNER spolu so spoločnosťou GSK rozhodla podporiť Internetovú poradňu pre mladých IPčko.sk
To, že zdravie začína v črevách vedel už Hippokrates. Čo ho ale môže zásadne a negatívne ovplyvniť, a tak aj naše zdravie? Nejde len o to, čo jeme, pijeme ale i to, v čom perieme bielizeň a kúpeme sa. Ďalej záleží na kvalite spánku, na našich vzťahoch či množstve stresu, ktorý máme. Dobrá správa je, že všetky tieto vplyvy vieme ovplyvniť a je to len v našich rukách.
Na vianočnom stole čo i len zočíte dobroty od výmyslu sveta a vy už cítite bolesť v žalúdku? Ak už na vás príde ťažoba, prípadne viete, že ste to prehnali, treba tráveniu pomôcť. Najlepšie by bolo predchádzať akýmkoľvek zdravotným nepríjemnostiam, a tak si viac povieme, ako na stolovú disciplínu počas najštedrejšieho obdobia v roku.
V dobe koronavírusovej, chrípkovej a jesennej som sa rozhodla napísať vám niečo o kašli. Jednak preto, že je strašiakom mnohých maminiek malých detí a potom aj preto, lebo vyznať sa v tých liekoch proti kašľu dalo zabrať aj mne. Preto dúfam, že vám takto pomôžem zorientovať sa v tom, kedy si dokážete poradiť doma a kedy je už potrebné ísť k lekárovi.
Dnes už nehovoríme o koronavíruse, ale o “epidémii tretieho tisícročia”. “Cukrovkárov” je v súčasnosti 140 miliónov a podľa prognostických štúdií sa ich počet o 25 rokov zvýši na 300 miliónov. Možno aj to by mal byť dôvod sa tejto téme začať venovať opäť o niečo viac.
Včasným odhalením nádoru možno zachrániť zrak aj život vášho drobca.
Nepodceňujte to! Práve to môžu byt prvotné príznaky chronickej obštrukčnej choroby pľúc. Príďte si dať zmerať stav a funkčnosť vašich pľúc do lekární PARTNER.
Prezident Červeného kríža Viliam Dobiáš: Rodičia nevedia poskytnúť prvú pomoc a podceňujú bezpečnosť svojich detí
Bez akých potravín si nedokážete predstaviť leto? Melón, varená kukurica či čerstvé uhorky? Čo keby sme vám povedali, že okrem perfektnej chuti sú aj vynikajúce pre vaše zdravie?
Zapojte sa ešte dnes a vyhrajte štýlový elektrobicykel Stonefly CITY v hodnote 850 €
Náš instagramový profil sme na jeden deň zverili do rúk MUDr.Mamovej, ktorá vám odpovedala na vaše otázky ohľadom ženských problémov. Tu sú najčastejšie z nich.
Vaginálne mykózy sú, žiaľ, častým problémom mnohých žien. V tomto článku Vám MUDr. Alexandra Mamová povie viac o liečbe, prevencií a rizikových faktoroch.
Udržiavať pohybové ústrojenstvo v dobrej kondícii nemusí byť tvrdý oriešok.
Lekárnici nie sú len predajcovia liekov. Sú to odborníci, ktorí sa starajú o naše zdravie a častokrát sa stane, že sú prvými ľuďmi, ku ktorým prídeme po radu ešte skôr, ako sa dostaneme k lekárovi.
Dávid Hmeľár si pre vás pripravil sériu karanténnych cvikov, ku ktorým nepotrebujete žiadne náročné fitnes pomôcky. Pripravte si aspoň 15 minút, podložku a dostatočné odhodlanie na cestu za krajším a zdravším “ja”.
Čo robiť, ako sa stravovať a žiť, aby sme naše telo a imunitný systém posilnili tak, aby lepšie odolali neviditeľnej infekcii, ktorá je spájaná s hrozbou koronavírusu?
Pripraveným šťastie praje (a mamám dvojnásobne) a preto je dobré mať doma základné lieky v lekárničke, ktoré sa môžu kedykoľvek hodiť.
Opatrenia proti pandémii sa neustále sprísňujú, pretože nakazených pribúda každým dňom. Prosíme všetkých, aby sa správali zodpovedne a dodržiavali všetky nariadenia a odporúčania, ktoré nájdete v tomto blogu.
Rešpektujme sa navzájom, ide najmä o vašu bezpečnosť. Žiadame preto pacientov, aby dbali na nariadenia oficiálnych zdrojov, a tak rešpektovali oznamy lekární. Viac sa dozviete od PharmDr. Hany Grešnerovej z našej lekárne pri radnici v Devínskej Novej Vsi.
Viaceré lekárne PARTNER sa dobrovoľne zapojili do zbierky na pomoc Neziskovej organizácii Pod krídlami Dominiky, ktorá poskytuje služby lekárskej, ošetrovateľskej a rehabilitačnej starostlivosti onkologicky chorým deťom v domácom prostredí.
Zoznámte sa s technikou správneho umývania rúk
Poznať svoju hmotnosť a obvod pásu je jedným z odporúčaní Európskej asociácie pre výskum obezity (EASO) pre všetkých ľudí ako súčasť prevencie nadváhy a obezity.
Vegánstvo sem, vegánstvo tam - aj vy to tak vnímate? Aj mesiac január už tak nejak k vegánstvu patrí, za čo môže kampaň #veganuary.
Bolesť je nepríjemnou súčasťou života. Čo s tým? Riešte to!
Čas dažďa, nekonečnej tmy a teplého čaju pri sviečkach milujeme. No je to aj čas, kedy sme náchylnejší na všetky možné vírusové a bakteriálne ochorenia. Je preto čas zamyslieť sa aj nad tým, či sa dáme očkovať proti chrípke.
Do úsilia o zvýšenie verejného povedomia o cukrovke sa dlhodobo zapájajú aj lekárnici.
Práve teraz máme sezónu jabĺk, hrušiek a niekde stále aj hrozna. Viete, ako blahodárne pôsobia na naše zdravie?
Lekárnici v lekárňach Partner Vám na Deň zdravia zmerajú fyziologické veličiny (krvný tlak, vypočítajú Vaše BMI a zmerajú obvod pasu) a poradia, čo máte robiť pre prevenciu nadváhy a obezity.
Aj v tomto roku si 11. októbra 2019 pripomenieme Svetový deň obezity.
Ľudské telo potrebuje energiu neustále, či už spíte alebo len oddychujete.
Výrazné ochladenie už tradične praje nachladnutiam a chrípkam. Ako bojovať s klasickými príznakmi chrípky a ako jej predchádzať, vám priblížime v našom novom článku s radami Martina Hubku z Lekárne Apia v Liptovskom Mikuláši, ktorá je súčasťou Združenia PARTNER.
Školá už skutočné volá, a čo nevidieť sa deti vyberú buď prvýkrát alebo opäť do školských lavíc. Pripraviť ich na nový režim môže byť ľahšie, ako si myslíte.
Boom v podobe klimatizácie nastal na prelome tisícročí. Najskôr sme ju našli len v budovách úradov a inštitúcii, neskôr sa stala prirodzenou súčasťou mnohých domácností. Viete však, ako vplýva na naše zdravie?
Pre niekoho burina, pre iných liek. O blahodarných účinkoch pŕhľavy dvojdomej vedeli už starí Rimania a vy si teraz tiež možno rozmyslíte, či ju vykosíte alebo využijete pre svoje zdravie.
Či už ste sa rozhodli formovať postavu na leto alebo sa len chcete cítiť lepšie, na tom nezáleží. Zhodené kilogramy a spevnené svaly potešia, no viete, ako z letného predsavzatia urobiť zdravý životný štýl?
Viete, ktoré preventívne prehliadky by ste mali absolvovať, ako často a čo všetko to obnáša?
Obdobie letných dovoleniek, predĺžených víkendov a výletov sa pomaly začína a mnoho rodičov najmä mladších detí uvažuje, či už je vhodný čas na to, aby svoje dobrodružstvá zažívali aj so svojimi ratolesťami.
Beh je vynikajúcou podporou nášho tela, ale aj celkového zdravia. Ak rozmýšľate nad behom ako športovou aktivitou, prinášame Vám pár výhod, aby sme Vás presvedčili o jeho pozitívnom vplyve.
Očkovanie slúži na ochranu pred infekčnými chorobami. Funguje ako pomôcka, ktorá pomáha imunitnému systému naučiť sa zareagovať v prípade, že by sa stretol s vážnou infekciou.
V dnešnej modernej dobe dbáme na našu každodennú hygienu poctivo takmer každý. Avšak veľa z nás nemá dostatočné informácie ako vykonávať hygienu ústnej dutiny správne. Práve tá by mala byť neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života.
Ak Vám nie je Vaše zdravie ľahostajné, určite si doprajte čas na pravidelný pohyb. Výbornou možnosťou je vybrať sa na prechádzku. Prinášame pár výhod, ktoré chôdza prináša.
Stále viac a viac ľudí trpí alergiami, ktoré im práve na jar znepríjemňujú život. Ak aj vy patríte k približne 20% alergikov, prinášame Vám pár tipov ako bojovať s alergiou.
Pod pojmom stres si vo väčšine predstavujeme jeho negatívnu stránku. Môže to byť, ale aj naopak. V rozumnej miere môže pomôcť človeku dosiahnuť jeho ciele. Vyvolávačmi stresu môžu byť rozličné ťažko zvládnuteľné životné okolnosti.
V každodennom zhone povinností a radostí netreba preceňovať svoje sily. Vyčerpaný organizmus nie je schopný ubrániť sa nečakaným zdravotným komplikáciám a preto je nutné imunitný systém pripraviť na zvýšenú záťaž. Preto Vám poradíme ako chrípke predísť alebo aspoň zmierniť jej príznaky.
S trávením má problémy značná časť svetovej populácie. Je alfou a omegou našej pohody a spokojnosti. Ak s ním má človek problémy, nemôže si pochutiť na dobrom jedle a musí starostlivo voliť, čo môže zjesť a čo nie. Prvou pomocou by mala byť zdravšia, vyváženejšia strava, ktorá dokáže pomôcť a stabilizovať našu tráviacu sústavu.
Neželené ochlpenie trápi takmer každého jedného z nás. Bežne sa chĺpky holia, vytrhávajú alebo odstraňujú voskom. Odstránenie laserom redukuje množstvo ochlpenia, ako aj samotnú hrúbku a farbu chĺpkov. Čím viac ošetrení absolvujete, tým väčšiu redukciu získate.
Blížiace sa zimné obdobie dokáže našu pokožku nepríjemne prekvapiť a nesmierne vysúšať. Preto vám prinášame tipy, ako sa o pleť v tomto ročnom období starať.
Každá žena po pôrode „dostane“ aj nejaké to kilečko navyše. Aj keď ženy milujú darčeky, tohto jediného sa určite budú chcieť zbaviť. Ak sa však stáva, že existuje viac výhovoriek ako reálnych činov, jeseň je tým správnym obdobím, kedy začať.
Aj vaše deti práve nastúpili do škôlky či školy a objavili sa im prvé soplíky? Vyspovedali sme bývalú učiteľku v materskej škôlke, Mgr. Veroniku Kubicovú, ktorá nám napísala krátky článok, týkajúci sa tejto problematiky.
Keď sa povie materská kašička, nemáme na mysli kašičku zarobenú od mamičky, ale vytvorenú vo včelíne. Viete čo to je včelia materská kašička? Vyskúšali ste ju už niekedy? Viete, že je veľmi prospešná pri liečení mnohých ťažkých chorôb, ale je vhodná aj na prevenciu? Poďme pekne po poriadku.
Mnohí ľudia nie sú zo svalovice práve nadšení. Je nepríjemná a niektorí sa domnievajú, že je spôsobená nezdravým prekyslením organizmu, a to práve kvôli nadmernej tvorbe kyseliny mliečnej.
Vo svojom okolí určite poznáte niekoho, kto odmieta konzumáciu mäsa. Vysvetľuje to nechuťou k zabíjaniu zvierat či ako prínos pre svoje zdravie.
Jar síce znamená oteplenie a aj keď by sa mohlo zdať, že sa všetko krásne zotavuje, naše telo dostáva poriadne zabrať. Príchodom teplých dní nás ohrozujú rôzne choroby, virózy a prejavujú sa alergie. Preto je obzvlášť dôležité, aby sme na svojej imunite intenzívne pracovali každý deň.
Príšerná bolesť hlavy, nevoľnosti a neprekonateľná chuť na spánok. Ak v tomto období pociťujete zmes týchto pocitov, s najväčšou pravdepodobnosťou trpíte jarnou únavou.
Kurkuma je jedno z najužitočnejších korení. Tento úžasný indický koreň dokáže byť výborným pomocníkom pri liečbe viacerých zdravotných problémov.
Behanie, skákanie, strečing alebo ohýbanie spôsobuje pohybovému aparátu veľkú záťaž. Väčšia telesná hmotnosť tiež nepridáva na pomoci a tzv. víkendoví športovci, ktorí sú celý týždeň zatvorení v kancelárii, trpia najviac.
Oči vám slzia, z nosa vám tečie a ústa máte ako v ohni. Tieto pocity zaručene poznajú všetci tí, ktorí niekedy ochutnali chilli papričky alebo jedlá z nich. Môže však ich nadmerná konzumácia reálne ohroziť vaše zdravie?
Pondelky zvyknú byť pre väčšinu z nás stresujúce, pretože sa začína nový pracovný týždeň, s čím sa spája hromada povinností. Mnoho z nás má kvôli tomu už v nedeľu „stiahnutý žalúdok“,...
Keď dostaneme chrípku, jedinou a pravou liečbou je odpočinok a čas. Neexistuje žiadne jedlo ani nápoj, ktorý odrazu čarovne zapôsobí a príznaky ochorenia rázom zmiznú. Ale musíme sa uistiť, že zostávame správne hydratovaní a konzumujeme potraviny bohaté na živiny,...
Výskumníci sa nedávno dozvedeli, že okrem zmiernenia problémov s chrbticou, môže yoga pomôcť ľuďom aj s inými vážnymi zdravotnými problémami, medzi ktoré patrí aj astma alebo skleróza multiplex.
Sladké zvykne byť vášňou nielen detí, ale aj dospelých. Siahneme po ňom v akúkoľvek dennú hodinu, či sa tým pokúšame zahnať smútok, stres, alebo naopak, chceme si dopriať chvíľu potešenia.
Vianoce začali. Všade voňajú medovníčky a iné dobroty. Nepribrať človeku pripadá ako námet na ten najlepší sci-fi film. Nemajte však obavy, existuje reálna šanca, ako si užiť sviatky so všetkým, čo k tomu patrí a pritom nedostať infarkt pri pohľade na ručičku váh.
Vianoce sa rýchlo blížia a pomaly sa pripravujeme na „sezónu prejedania“, ktorá sa s týmto obdobím spája. Malátnosť, nafúknuté brucho a povoľovanie opasku v tomto čase spôsobuje mnohým problémy. Vinníkmi sú, ako ste isto tušili, ťažké, mastné a presladené jedlá! Čo však s tým ťaživým pocitom plnosti? Pomocníkov nájdete ľahko vo vlastnej kuchyni.
Máme pred sebou pomerne náročné obdobie. Vianoce dajú zabrať nielen našim financiám, ale aj organizmu. Hneď v závese na nás čaká Silvester a Nový rok, ktorý býva pre mnohých ľudí popudom k predsavzatiam a prísľubu zdravého životnému štýlu. S tým sa okrem predplatenia permanentky do fitnesscentra spája aj pojem detox organizmu.
Naša pleť je denne vystavená rizikám, ktoré v mnohých prípadoch nevieme sami ovplyvniť. Často sa týkajú počasia, oblasti, v ktorej pracujeme či stresu. S týmito vecami toho asi veľa neurobíme. Čo však ovplyvniť vieme, je strava. Vyskúšajte naše tipy, ako opäť nadobudnúť krásnu hebkú pleť, ktorá žiari zdravím.
Škatuľky od cigariet nám ponúkajú rôzne škaredé obrázky orgánov, vážne poškodených fajčením. Rakovina, infarkt či život skrátený o niekoľko rokov sú očividne hrozby príliš vzdialené na to, aby donútili ľudí prestať s tabakovým „potešením“, pokým nie sú sami vystavení ochoreniu.
Podľa amerického Národného centra pre výskum spánkových porúch približne 30 až 40 % dospelých vykazuje niektoré z príznakov nespavosti a 10 až 15 % trápi chronická nespavosť. Nespavosť nespôsobuje len podráždenosť a zlú náladu, ale môže byť i spúšťačom depresie.
Každý vie, že cvičenie prospieva nášmu zdraviu – udržuje váhu, posilňuje svaly i kosti a dokonca nám aj zdvíha náladu. Napriek tomu si ho však mnohí v hlave spájajú len s predstavou dokonalého tela v plavkách. Ale čo, keď vám povieme, že v hre je oveľa viac než len fyzická krása? Štúdie uvádzajú, že už 15 minút mierne intenzívneho cvičenia denne nám môže predĺžiť život o pár rokov.
Niekto si ho na hlave nájde v päťdesiatke, iný už v dvadsiatke. Sú ľudia, ktorí ich neriešia, a sú aj takí, ktorí ich na svojej hlave jednoducho nestrpia. Sú takí, ktorí ich vedia nosiť so všetkou eleganciou a šarmom, ale aj takí, ktorí ich nemôžu ani vidieť. Vedeli ste ale, čo spôsobuje šedivosť vlasov?
Slovensko sa malým krokom posunulo vpred smerom k západným štandardom. V dobe, keď už dávno vo viacerých oblastiach vládnu digitálne médiá, sa konečne zbavíme ďalších papierov. Od januára 2018 sa má totiž naostro spustiť systém elektronického zdravotníctva eHealth.
Jesenná rovnodennosť za nami, babie leto v plnom prúde, ale vás začína škriabať v krku a svrbieť v nose? Ak sa vám navyše rozhorúčilo v hlave, zbystrite pozornosť!
Antibiotikám vďačí ľudstvo za veľa. Môžeme len špekulovať, ako by vyzeral dnešný svet, keby si Alexander Fleming po návrate z dovolenky nevšimol, že v neumytej miske s kultiváciami sa vytvorila pleseň, ktorá sa stala smrteľnou posteľou pre baktérie.
Nech je leňošenie akokoľvek komfortné, vaše telo sa vám viac poďakuje za prechádzku. Svalstvo si na nečinnosť ľahko zvykne a namáhavá pre vás bude i nenáročná prechádzka.
Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele je zdravý duch. Preto by ste nemali zabúdať dbať na zdravie svoje aj svojich milovaných. Udržujte kondíciu a zdravie svojich detí v rovnováhe.
Ocot patrí medzi tie suroviny, ktoré sa nachádzajú pravdepodobne v každej slovenskej domácnosti (stačí zabudnúť na otvorenú fľašu vína po oslave). Využitie však nemá iba v gastronómii, ale aj pri množstve ďalších činností, predovšetkým pri vytváraní čistejšieho priestoru.
Čo sa za mladi naučíš, na starobu ako by si našiel. Plávanie je jednou z vecí, na ktorú platí staré známe porekadlo všetkými desiatimi.
PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. sa pre skvalitnenie služieb pre svojich obchodných partnerov rozhodla vykonať certifikáciu na normy ISO 9001 a ISO 14001.
Dáva Vám Vaše brucho v poslednej dobe zabrať? Nie ste jediný! Nie všetci sa cítia príjemne na
Pokiaľ nieje jedlo, ktoré zjeme riadne strávené, ovplyvňuje to jeho výživnú hodnotu. Ak nieje obsah absorbovaný, nemôže sa dostať v tele do obehu a jeho vylúčenie je tiež o dosť tažšie. Tu prichádzajú na pomoc probiotiká, tie totiž zlepšujú prirodzené funkcie tráviaceho systému.
Aj keď väčšina z nás má hrubú predstavu o tom , čo sú to alergie , pre niekoho môže byť ťažké pochopiť , ako výrazne môžu ovplyvniť život postihnutej osoby.
Dňa 11.4.2014 sa v priestoroch spoločnosti PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. konala už druhá z radu plánovaných vernisáží. Tentokrát boli stredobodom pozornosti umelci Ján Ťapák s jeho plastikami a Stanislav Trepač, ,,,
Veľa ľudí má strukoviny a hrach spojené s predstavou jedla, ktoré nie je chutné, človeka po ňom bolí brucho a nadúva ho (trebárs taká hrachová kaša.) Pritom to nemusí byť pravda. Strukovinové jedlo môže byť chutné a dobre stráviteľné.
Čo je to ghí? Indické alebo prepustené maslo, ktoré pomáha detoxikovať organizmus, podporuje látkovú výmenu a znižuje hladinu cholesterolu
Kým som sám nemal ťažkosti s chrbticou, nemal som predstavu o tom, aké problémy je táto porucha schopná spôsobiť a koľko ľudí je ňou postihnutých
Alzheimerova demencia je choroba, ktorá postihuje najmä starších ľudí nad 65 rokov. Po šesťdesiatom roku života sa každých 5 rokov veku človeka výskyt Alzheimerovej choroby zdvojnásobuje!
Dňa 11. októbra sa v skladových priestoroch distribučnej spoločnosti PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. konala vernisáž umeleckých diel výtvarníkov Daniela Brogyányiho a Viťa Bojňanského.
Kašeľ je obranný reflex, ktorý slúži na odstránenie cudzorodého materiálu alebo nadbytku hlienu z dýchcích ciest. Kašeľ sa spúšťa na základe reflexného oblúka. Receptory v dýchacích cestách sa podráždia mechanickými alebo chemickými podnetmi, ktoré sa nervovými dráhami prenášajú do predĺženej miechy, do centra pre kašeľ.
Chrípková sezóna je už opäť aktuálna – ako obvykle začína v októbri a trvať bude zhruba do apríla ďalšieho roka. Chrípka je jedným z najzávažnejších infekčných ochorení dýchacieho systému. Najviac ohrozuje deti do 2 rokov, tehotné ženy, starších ľudí a ľudí s chronickými a dlhotrvajúcimi zdravotnými ťažkosťami.
Kvalitu našich pocitov, myšlienok, konania, čiže kvalitu nášho života ovplyvňujú najmä štyri entity, ktoré sú na vstupe do nášho organizmu
Horúčka je obranný systém organizmu, ktorým sa telo zbavuje škodlivých látok. Horúčka je častým príznakom pri vírusových bakteriálnych ochoreniach, pri úpale, po psychickej a fyzickej záťaži a existuje aj cestovná horúčka. Teplota sa často zvýši po podaní očkovacích látok a zvýšenie teploty nastáva aj pri prerezávaní zúbkov. Horúčka – ako nazývame teplotu nad 38 ?C – nie je choroba, ale príznak.