Prihlásiť
meno
heslo
Menu
Klimatizácia nie je “zlá”, ak ju vieme používať. Viete, ako vplýva na naše zdravie?
Boom v podobe klimatizácie nastal na prelome tisícročí. Najskôr sme ju našli len v budovách úradov a inštitúcii, neskôr sa stala prirodzenou súčasťou mnohých domácností. Viete však, ako vplýva na naše zdravie?
Burina, ktorá pomáha ľuďom. Počuli ste už o zázračných účinkoch žihľavy pre naše zdravie?
Pre niekoho burina, pre iných liek. O blahodarných účinkoch pŕhľavy dvojdomej vedeli už starí Rimania a vy si teraz tiež možno rozmyslíte, či ju vykosíte alebo využijete pre svoje zdravie.
Očkovanie – áno či nie?
Očkovanie slúži na ochranu pred infekčnými chorobami. Funguje ako pomôcka, ktorá pomáha imunitnému systému naučiť sa zareagovať v prípade, že by sa stretol s vážnou infekciou.
Dentálna hygiena – pomoc pre Vaše zuby
V dnešnej modernej dobe dbáme na našu každodennú hygienu poctivo takmer každý. Avšak veľa z nás nemá dostatočné informácie ako vykonávať hygienu ústnej dutiny správne. Práve tá by mala byť neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života.
Blíži sa jar a s ňou alergie
Stále viac a viac ľudí trpí alergiami, ktoré im práve na jar znepríjemňujú život. Ak aj vy patríte k približne 20% alergikov, prinášame Vám pár tipov ako bojovať s alergiou.
Aby Vás chrípkové obdobie neprekvapilo
V každodennom zhone povinností a radostí netreba preceňovať svoje sily. Vyčerpaný organizmus nie je schopný ubrániť sa nečakaným zdravotným komplikáciám a preto je nutné imunitný systém pripraviť na zvýšenú záťaž. Preto Vám poradíme ako chrípke predísť alebo aspoň zmierniť jej príznaky.
Problémy s trávením? Nepodceňujte ich!
S trávením má problémy značná časť svetovej populácie. Je alfou a omegou našej pohody a spokojnosti. Ak s ním má človek problémy, nemôže si pochutiť na dobrom jedle a musí starostlivo voliť, čo môže zjesť a čo nie. Prvou pomocou by mala byť zdravšia, vyváženejšia strava, ktorá dokáže pomôcť a stabilizovať našu tráviacu sústavu.
Materská kašička na materskej
Keď sa povie materská kašička, nemáme na mysli kašičku zarobenú od mamičky, ale vytvorenú vo včelíne. Viete čo to je včelia materská kašička? Vyskúšali ste ju už niekedy? Viete, že je veľmi prospešná pri liečení mnohých ťažkých chorôb, ale je vhodná aj na prevenciu? Poďme pekne po poriadku.
Svalovica alebo svalová horúčka. Dobrá alebo zlá?
Mnohí ľudia nie sú zo svalovice práve nadšení. Je nepríjemná a niektorí sa domnievajú, že je spôsobená nezdravým prekyslením organizmu, a to práve kvôli nadmernej tvorbe kyseliny mliečnej.
Imunita – žiadna veda! Pracujte na jej posilnení každý deň
Jar síce znamená oteplenie a aj keď by sa mohlo zdať, že sa všetko krásne zotavuje, naše telo dostáva poriadne zabrať. Príchodom teplých dní nás ohrozujú rôzne choroby, virózy a prejavujú sa alergie. Preto je obzvlášť dôležité, aby sme na svojej imunite intenzívne pracovali každý deň.
Kurkuma
Kurkuma je jedno z najužitočnejších korení. Tento úžasný indický koreň dokáže byť výborným pomocníkom pri liečbe viacerých zdravotných problémov.
Sú pre nás chilli papričky nebezpečné?
Oči vám slzia, z nosa vám tečie a ústa máte ako v ohni. Tieto pocity zaručene poznajú všetci tí, ktorí niekedy ochutnali chilli papričky alebo jedlá z nich. Môže však ich nadmerná konzumácia reálne ohroziť vaše zdravie?
Čo jesť, keď nemáme pocit hladu?
Keď dostaneme chrípku, jedinou a pravou liečbou je odpočinok a čas. Neexistuje žiadne jedlo ani nápoj, ktorý odrazu čarovne zapôsobí a príznaky ochorenia rázom zmiznú. Ale musíme sa uistiť, že zostávame správne hydratovaní a konzumujeme potraviny bohaté na živiny,...
Preháňame to s cukrom. Čo robiť?
Sladké zvykne byť vášňou nielen detí, ale aj dospelých. Siahneme po ňom v akúkoľvek dennú hodinu, či sa tým pokúšame zahnať smútok, stres, alebo naopak, chceme si dopriať chvíľu potešenia.
5 tipov, ako dostať pod kontrolu jesennú únavu
Jesenná rovnodennosť za nami, babie leto v plnom prúde, ale vás začína škriabať v krku a svrbieť v nose? Ak sa vám navyše rozhorúčilo v hlave, zbystrite pozornosť!
Ako sa zbaviť zápalov a plesní bez užívania antibiotík
Antibiotikám vďačí ľudstvo za veľa. Môžeme len špekulovať, ako by vyzeral dnešný svet, keby si Alexander Fleming po návrate z dovolenky nevšimol, že v neumytej miske s kultiváciami sa vytvorila pleseň, ktorá sa stala smrteľnou posteľou pre baktérie.
Posilnite si imunitu
Nech je leňošenie akokoľvek komfortné, vaše telo sa vám viac poďakuje za prechádzku. Svalstvo si na nečinnosť ľahko zvykne a namáhavá pre vás bude i nenáročná prechádzka.
6 domácich liekov na liečbu žalúdočnej nevoľnosti
Dáva Vám Vaše brucho v poslednej dobe zabrať? Nie ste jediný! Nie všetci sa cítia príjemne na
Probiotiká
Pokiaľ nieje jedlo, ktoré zjeme riadne strávené, ovplyvňuje to jeho výživnú hodnotu. Ak nieje obsah absorbovaný, nemôže sa dostať v tele do obehu a jeho vylúčenie je tiež o dosť tažšie. Tu prichádzajú na pomoc probiotiká, tie totiž zlepšujú prirodzené funkcie tráviaceho systému.
Tipy ako zmierniť príznaky alergie
Aj keď väčšina z nás má hrubú predstavu o tom , čo sú to alergie , pre niekoho môže byť ťažké pochopiť , ako výrazne môžu ovplyvniť život postihnutej osoby.
Nedocenené strukoviny v našom živote
Veľa ľudí má strukoviny a hrach spojené s predstavou jedla, ktoré nie je chutné, človeka po ňom bolí brucho a nadúva ho (trebárs taká hrachová kaša.) Pritom to nemusí byť pravda. Strukovinové jedlo môže byť chutné a dobre stráviteľné.
GHÍ - Indovia a ajurvéda ho považujú za elixír života
Čo je to ghí? Indické alebo prepustené maslo, ktoré pomáha detoxikovať organizmus, podporuje látkovú výmenu a znižuje hladinu cholesterolu
Aj vás bolieva chrbát?
Kým som sám nemal ťažkosti s chrbticou, nemal som predstavu o tom, aké problémy je táto porucha schopná spôsobiť a koľko ľudí je ňou postihnutých
Výskyt Alzheimerovej choroby rastie geometrickým radom
Alzheimerova demencia je choroba, ktorá postihuje najmä starších ľudí nad 65 rokov. Po šesťdesiatom roku života sa každých 5 rokov veku človeka výskyt Alzheimerovej choroby zdvojnásobuje!
Chrípka
Chrípková sezóna je už opäť aktuálna – ako obvykle začína v októbri a trvať bude zhruba do apríla ďalšieho roka. Chrípka je jedným z najzávažnejších infekčných ochorení dýchacieho systému. Najviac ohrozuje deti do 2 rokov, tehotné ženy, starších ľudí a ľudí s chronickými a dlhotrvajúcimi zdravotnými ťažkosťami.
Vyhľadaj lekáreň
Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň

To Top