Prihlásiť
meno
heslo
Menu
Očkovanie – áno či nie?
Očkovanie slúži na ochranu pred infekčnými chorobami. Funguje ako pomôcka, ktorá pomáha imunitnému systému naučiť sa zareagovať v prípade, že by sa stretol s vážnou infekciou.
Dentálna hygiena – pomoc pre Vaše zuby
V dnešnej modernej dobe dbáme na našu každodennú hygienu poctivo takmer každý. Avšak veľa z nás nemá dostatočné informácie ako vykonávať hygienu ústnej dutiny správne. Práve tá by mala byť neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života.
Blíži sa jar a s ňou alergie
Stále viac a viac ľudí trpí alergiami, ktoré im práve na jar znepríjemňujú život. Ak aj vy patríte k približne 20% alergikov, prinášame Vám pár tipov ako bojovať s alergiou.
Aby Vás chrípkové obdobie neprekvapilo
V každodennom zhone povinností a radostí netreba preceňovať svoje sily. Vyčerpaný organizmus nie je schopný ubrániť sa nečakaným zdravotným komplikáciám a preto je nutné imunitný systém pripraviť na zvýšenú záťaž. Preto Vám poradíme ako chrípke predísť alebo aspoň zmierniť jej príznaky.
Problémy s trávením? Nepodceňujte ich!
S trávením má problémy značná časť svetovej populácie. Je alfou a omegou našej pohody a spokojnosti. Ak s ním má človek problémy, nemôže si pochutiť na dobrom jedle a musí starostlivo voliť, čo môže zjesť a čo nie. Prvou pomocou by mala byť zdravšia, vyváženejšia strava, ktorá dokáže pomôcť a stabilizovať našu tráviacu sústavu.
10 rád pre zdravé močové cesty
Ak patríte medzi ľudí, ktorí už zažili zápal močových ciest, určite budete súhlasiť s tým, že je to jedna veľká a boľavá katastrofa. Pichanie, pálenie a bolesť vedia byť také intenzívne, že človeku vyhŕknu aj slzy.
Materská kašička na materskej
Keď sa povie materská kašička, nemáme na mysli kašičku zarobenú od mamičky, ale vytvorenú vo včelíne. Viete čo to je včelia materská kašička? Vyskúšali ste ju už niekedy? Viete, že je veľmi prospešná pri liečení mnohých ťažkých chorôb, ale je vhodná aj na prevenciu? Poďme pekne po poriadku.
Svalovica alebo svalová horúčka. Dobrá alebo zlá?
Mnohí ľudia nie sú zo svalovice práve nadšení. Je nepríjemná a niektorí sa domnievajú, že je spôsobená nezdravým prekyslením organizmu, a to práve kvôli nadmernej tvorbe kyseliny mliečnej.
Žltačka – tichý zabijak?
Boja sa jej všetci. Žltačka aj u nás stále straší Slovákov a stále ju zaraďujeme k najzávažnejším zdravotníckym problémom. Ročne na ňu na celom svete zomrie až 1,5 milióna ľudí.
Imunita – žiadna veda! Pracujte na jej posilnení každý deň
Jar síce znamená oteplenie a aj keď by sa mohlo zdať, že sa všetko krásne zotavuje, naše telo dostáva poriadne zabrať. Príchodom teplých dní nás ohrozujú rôzne choroby, virózy a prejavujú sa alergie. Preto je obzvlášť dôležité, aby sme na svojej imunite intenzívne pracovali každý deň.
Kurkuma
Kurkuma je jedno z najužitočnejších korení. Tento úžasný indický koreň dokáže byť výborným pomocníkom pri liečbe viacerých zdravotných problémov.
Sú pre nás chilli papričky nebezpečné?
Oči vám slzia, z nosa vám tečie a ústa máte ako v ohni. Tieto pocity zaručene poznajú všetci tí, ktorí niekedy ochutnali chilli papričky alebo jedlá z nich. Môže však ich nadmerná konzumácia reálne ohroziť vaše zdravie?
Jogurty môžu znížiť riziko infarktu či mŕtvice
Žijeme v dobe uponáhľaného životného štýlu a stresu, čo môže narušiť naše stravovacie návyky. Len zriedkavým stravovaním nezdravých potravín by sa nemalo vaše zdravie ohroziť, avšak, ak sa nesprávna strava stane u vás stane pravidlom nemá to blahodarný dopad na vaše zdravie.
Čo jesť, keď nemáme pocit hladu?
Keď dostaneme chrípku, jedinou a pravou liečbou je odpočinok a čas. Neexistuje žiadne jedlo ani nápoj, ktorý odrazu čarovne zapôsobí a príznaky ochorenia rázom zmiznú. Ale musíme sa uistiť, že zostávame správne hydratovaní a konzumujeme potraviny bohaté na živiny,...
7 nečakaných spúšťačov dýchacích problémov
Dráždivé látky nachádzajúce sa vo vzduchu, ako v exteriéri, tak aj v interiéri, môžu zhoršiť alebo dokonca zapríčiniť astmu, respiračný stav charakterizovaný najmä chronickým kašľom.
Preháňame to s cukrom. Čo robiť?
Sladké zvykne byť vášňou nielen detí, ale aj dospelých. Siahneme po ňom v akúkoľvek dennú hodinu, či sa tým pokúšame zahnať smútok, stres, alebo naopak, chceme si dopriať chvíľu potešenia.
5 vecí, ktorými sa doktori vyhýbajú chorobe
Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, prečo doktori nie sú chorí, napriek tomu, že na nich neustále niekto kýcha? Hoci aj oni sem-tam ochorejú, dennodenne pomáhajú chorým ľuďom bez ujmy na vlastnom zdraví. Za túto super schopnosť nevďačia len zvýšenej tolerancii voči chorobám, ale aj niekoľkým jednoduchým zvykom, ktoré sa stali bežnou súčasťou ich rutiny. A keďže v chrípkovej sezóne je každá rada dobrá, pozrime sa spolu na 5 doktorských tipov, ktoré nám pomôžu udržať si pevné zdravie.
Bionické oko, alebo keď sa sci-fi stáva realitou
Spojenie stroja a človeka je pre niektorých stále sci-fi, pre iných predstavuje spásonosný technologický a biomedicínsky pokrok. Bionické oko sa možno už čoskoro pripojí k svojim predchodcom, ako sú defibrilátory, umelé srdcia či protézy, a aspoň čiastočne tak slepým navráti zrak.
5 tipov, ako dostať pod kontrolu jesennú únavu
Jesenná rovnodennosť za nami, babie leto v plnom prúde, ale vás začína škriabať v krku a svrbieť v nose? Ak sa vám navyše rozhorúčilo v hlave, zbystrite pozornosť!
Ako sa zbaviť zápalov a plesní bez užívania antibiotík
Antibiotikám vďačí ľudstvo za veľa. Môžeme len špekulovať, ako by vyzeral dnešný svet, keby si Alexander Fleming po návrate z dovolenky nevšimol, že v neumytej miske s kultiváciami sa vytvorila pleseň, ktorá sa stala smrteľnou posteľou pre baktérie.
Posilnite si imunitu
Nech je leňošenie akokoľvek komfortné, vaše telo sa vám viac poďakuje za prechádzku. Svalstvo si na nečinnosť ľahko zvykne a namáhavá pre vás bude i nenáročná prechádzka.
Potraviny, ktoré ohrozujú inteligenciu a ktorým by ste sa mali vyhýbať – aj počas Vianočných sviatkov
Keď sa hovorí o výžive, je nám jasné, že existuje veľa druhov rôznych potravín - niektoré potraviny sú vašimi najlepšími spojencami proti nadbytočným kilogramom, iné stimulujú poznávacie funkcie a zlepšujú pamäť. Na druhej strane o niektorých potravinách vieme,
10 domácich liekov, ktoré stopercentne fungujú
Skvelým pomocníkom proti zápachu nôh je obyčajná čistá vodka. Utrite si nohy špongiou nasiaknutou vodkou a pohotovo sa zbavíte nepríjemného zápachu. Vodka totiž obsahuje alkohol, ktorý má antiseptické účinky, tiež vysušuje a tým ničí zápach, ktorý spôsobujú plesne a baktérie. Tým odstraňuje vlhkosť, kvôli ktorej sa rozmnožujú nepríjemné baktérie.
Selén v zdraví a chorobe
Selén (Selenium, Se) je stopový prvok životne dôležitý pre zdravie človeka, je súčasťou mnohých kľúčových metabolických procesov v organizme. Jeho význam pre cicavcov bol objavený v roku 1957, dovtedy sa skúmali skôr toxické účinky selénu. Názov prvku pochádza z gréckej mytológie, je pomenovaný podľa bohyne mesiaca Selény. BIOLOGICKÉ ÚČINKY SELÉNU V ORGANIZME
Nebezpečná modrá: Viagra môže zvýšiť riziko rakoviny kože o 30 %
Milióny mužov, ktorí používajú prípravky na erektilnú dysfunkciu, môžu čeliť zvýšenému riziku rakoviny kože.
Revolúcia: Chemoterapia je zrejme minulosťou, rakovinu zlikviduje naša imunita
Pacientov by mohol uchrániť od smrti vlastný imunitný systém, ktorého liečba povzbudí útočiť do nádorov. Experti sa domnievajú, že liečba pomocou imunoterapie nahradí do piatich rokov chemoterapiu. Liečba je mimoriadne účinná proti niektorým z najnebezpečnejších typov rakovín, vrátane pľúc a rakoviny kože. Informuje o tom server Daily Mail .
Ľudské telo naučili ignorovať alergény
Alergia je neprimeranou imunitnou odozvou tela na látky, s ktorými sa stretávame na dennej báze a ktoré nám v podstate neškodia. Trpia ňou viac ako dva milióny Slovákov. Štatistika v rámci celej Európy je ešte hrozivejšia, približne každý druhý Európan trpí nejakou formou alergie.
6 domácich liekov na liečbu žalúdočnej nevoľnosti
Dáva Vám Vaše brucho v poslednej dobe zabrať? Nie ste jediný! Nie všetci sa cítia príjemne na
Probiotiká
Pokiaľ nieje jedlo, ktoré zjeme riadne strávené, ovplyvňuje to jeho výživnú hodnotu. Ak nieje obsah absorbovaný, nemôže sa dostať v tele do obehu a jeho vylúčenie je tiež o dosť tažšie. Tu prichádzajú na pomoc probiotiká, tie totiž zlepšujú prirodzené funkcie tráviaceho systému.
Tipy ako zmierniť príznaky alergie
Aj keď väčšina z nás má hrubú predstavu o tom , čo sú to alergie , pre niekoho môže byť ťažké pochopiť , ako výrazne môžu ovplyvniť život postihnutej osoby.
Nedocenené strukoviny v našom živote
Veľa ľudí má strukoviny a hrach spojené s predstavou jedla, ktoré nie je chutné, človeka po ňom bolí brucho a nadúva ho (trebárs taká hrachová kaša.) Pritom to nemusí byť pravda. Strukovinové jedlo môže byť chutné a dobre stráviteľné.
GHÍ - Indovia a ajurvéda ho považujú za elixír života
Čo je to ghí? Indické alebo prepustené maslo, ktoré pomáha detoxikovať organizmus, podporuje látkovú výmenu a znižuje hladinu cholesterolu
Andropauza - mužské klimaktérium
Ženská menopauza je známa už storočia, avšak len nedávno bolo objavené, že i muži prechádzajú podobným procesem s obdobnými príznakmi.
Aj vás bolieva chrbát?
Kým som sám nemal ťažkosti s chrbticou, nemal som predstavu o tom, aké problémy je táto porucha schopná spôsobiť a koľko ľudí je ňou postihnutých
Marihuana, jej liečivé a škodlivé účinky
Kedysi dávno konope rástlo v záhradách našich starých rodičov, no chovali sa k nej ako k burine. Keďže dnes jej vlastnosti a využitie pozná medicína a najmä mladí ľudia, dávno nie je táto liečivá bylinka chápaná ako burina.
Výskyt Alzheimerovej choroby rastie geometrickým radom
Alzheimerova demencia je choroba, ktorá postihuje najmä starších ľudí nad 65 rokov. Po šesťdesiatom roku života sa každých 5 rokov veku človeka výskyt Alzheimerovej choroby zdvojnásobuje!
DEPRESIA
Príznaky depresie môžu kolísať od miernych až po veľmi ťažké. Typicky sa depresia prejavuje ako dlhodobo skleslá nálada, strata záujmu a radosti a zvýšená únavnosť aj po nepatrnej námahe.
Elektronické cigarety môžu poškodiť pľúca
Nový výzkum ukázal, že aj napriek tomu, že sú elektronické cigarety (e-cigarety) uvádzané na trh ako bezpečnejšia alternatíva k bežným cigaretám pre tých, ktorí sa snažia prestať fajčiť, stále spôsobujú poškodenie pľúc.
Hrozivá prognóza
Viete, že najskôr bol Svetový deň diabetu vyhlásený na 26. júna, na deň úmrtia objaviteľa inzulínu, ktorým bol kanadský fyziológ Frederick Grant Banting. Oslavovať niečo na deň úmrtia nie je veľmi vhodné, najmä ak týmto dňom chceme poukázať na zvyšujúci sa výskyt cukrovky a možnosti jej prevencie. Preto Svetová zdravotnícka organizácia presunula Svetový deň diabetu na deň narodenia objaviteľa inzulínu, na 14. novembra.
Chrípka
Chrípková sezóna je už opäť aktuálna – ako obvykle začína v októbri a trvať bude zhruba do apríla ďalšieho roka. Chrípka je jedným z najzávažnejších infekčných ochorení dýchacieho systému. Najviac ohrozuje deti do 2 rokov, tehotné ženy, starších ľudí a ľudí s chronickými a dlhotrvajúcimi zdravotnými ťažkosťami.
Očkovať alebo neočkovať proti chrípke?
Sezónna chrípka sa blíži a očkovanie proti chrípke je spôsob ako znížiť jej riziko. Pre koho je očkovanie takmer povinnosťou a pre koho len odporúčaním?
Vyhľadaj lekáreň
Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň

To Top