Prihlásiť
meno
heslo
Menu
Máte doma prváka? Pripravte sa na školský rok bez stresu
Školá už skutočné volá, a čo nevidieť sa deti vyberú buď prvýkrát alebo opäť do školských lavíc. Pripraviť ich na nový režim môže byť ľahšie, ako si myslíte.
Jesenné cvičenie pre matky po pôrode
Každá žena po pôrode „dostane“ aj nejaké to kilečko navyše. Aj keď ženy milujú darčeky, tohto jediného sa určite budú chcieť zbaviť. Ak sa však stáva, že existuje viac výhovoriek ako reálnych činov, jeseň je tým správnym obdobím, kedy začať.
Chorý škôlkar, čo s ním?
Aj vaše deti práve nastúpili do škôlky či školy a objavili sa im prvé soplíky? Vyspovedali sme bývalú učiteľku v materskej škôlke, Mgr. Veroniku Kubicovú, ktorá nám napísala krátky článok, týkajúci sa tejto problematiky.
Ako vyplniť deťom voľný čas?
Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele je zdravý duch. Preto by ste nemali zabúdať dbať na zdravie svoje aj svojich milovaných. Udržujte kondíciu a zdravie svojich detí v rovnováhe.
Plávanie – zdraviu prospešná zábava, ktorú budú vaše detičky milovať
Čo sa za mladi naučíš, na starobu ako by si našiel. Plávanie je jednou z vecí, na ktorú platí staré známe porekadlo všetkými desiatimi.
Kašeľ u detí
Kašeľ je obranný reflex, ktorý slúži na odstránenie cudzorodého materiálu alebo nadbytku hlienu z dýchcích ciest. Kašeľ sa spúšťa na základe reflexného oblúka. Receptory v dýchacích cestách sa podráždia mechanickými alebo chemickými podnetmi, ktoré sa nervovými dráhami prenášajú do predĺženej miechy, do centra pre kašeľ.
Horúčka u najmenších
Horúčka je obranný systém organizmu, ktorým sa telo zbavuje škodlivých látok. Horúčka je častým príznakom pri vírusových bakteriálnych ochoreniach, pri úpale, po psychickej a fyzickej záťaži a existuje aj cestovná horúčka. Teplota sa často zvýši po podaní očkovacích látok a zvýšenie teploty nastáva aj pri prerezávaní zúbkov. Horúčka – ako nazývame teplotu nad 38 ?C – nie je choroba, ale príznak.
Vyhľadaj lekáreň
Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň

To Top