Prihlásiť
meno
heslo
Menu
Jesenné cvičenie pre matky po pôrode
Každá žena po pôrode „dostane“ aj nejaké to kilečko navyše. Aj keď ženy milujú darčeky, tohto jediného sa určite budú chcieť zbaviť. Ak sa však stáva, že existuje viac výhovoriek ako reálnych činov, jeseň je tým správnym obdobím, kedy začať.
Chorý škôlkar, čo s ním?
Aj vaše deti práve nastúpili do škôlky či školy a objavili sa im prvé soplíky? Vyspovedali sme bývalú učiteľku v materskej škôlke, Mgr. Veroniku Kubicovú, ktorá nám napísala krátky článok, týkajúci sa tejto problematiky.
Cestovanie s deťmi – pohroma alebo zážitok?
Cestovanie s deťmi má mnoho výhod pre ich mentálny vývin – pomocou objavovania a unikátnych zážitkov sa dieťa učí, upevňuje si emočnú väzbu s rodičmi a dokonca je vedecky dokázané, že cestovanie s deťmi zlepšuje ich výsledky v škole.
Nosenie detí v klokanke
Naše prastaré mamy nosili deti na svojom tele na polia, kde s nimi pracovali. Dnes sa k takémuto noseniu po rokoch znova vraciame, pretože sme zistili aké benefity to prináša nielen pre dieťatko, ale aj pre matku.
Plávanie – zdraviu prospešná zábava, ktorú budú vaše detičky milovať
Čo sa za mladi naučíš, na starobu ako by si našiel. Plávanie je jednou z vecí, na ktorú platí staré známe porekadlo všetkými desiatimi.
Kašeľ u detí
Kašeľ je obranný reflex, ktorý slúži na odstránenie cudzorodého materiálu alebo nadbytku hlienu z dýchcích ciest. Kašeľ sa spúšťa na základe reflexného oblúka. Receptory v dýchacích cestách sa podráždia mechanickými alebo chemickými podnetmi, ktoré sa nervovými dráhami prenášajú do predĺženej miechy, do centra pre kašeľ.
Horúčka u najmenších
Horúčka je obranný systém organizmu, ktorým sa telo zbavuje škodlivých látok. Horúčka je častým príznakom pri vírusových bakteriálnych ochoreniach, pri úpale, po psychickej a fyzickej záťaži a existuje aj cestovná horúčka. Teplota sa často zvýši po podaní očkovacích látok a zvýšenie teploty nastáva aj pri prerezávaní zúbkov. Horúčka – ako nazývame teplotu nad 38 ?C – nie je choroba, ale príznak.
Fyziologická chorobnosť alebo čo s často chorým dieťaťom?
Detský vek je prirodzene spájaný s pozorovaním, že v tomto období bývajú deti často choré. Hlavným miestom infekcií je dýchací systém. Práve infekcie dýchacieho systému predstavujú najčastejšiu príčinu návštevy ambulancie detského lekára.
Vyhľadaj lekáreň
Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň

To Top