Prihlásiť
meno
heslo
Menu
Ako z letného predsavzatia urobiť zdravý životný štýl?
Či už ste sa rozhodli formovať postavu na leto alebo sa len chcete cítiť lepšie, na tom nezáleží. Zhodené kilogramy a spevnené svaly potešia, no viete, ako z letného predsavzatia urobiť zdravý životný štýl?
Cestovanie s deťmi - na čo nezabudnúť a čo treba pribaliť do lekárničky
Obdobie letných dovoleniek, predĺžených víkendov a výletov sa pomaly začína a mnoho rodičov najmä mladších detí uvažuje, či už je vhodný čas na to, aby svoje dobrodružstvá zažívali aj so svojimi ratolesťami.
Behom k trvalému zdraviu
Beh je vynikajúcou podporou nášho tela, ale aj celkového zdravia. Ak rozmýšľate nad behom ako športovou aktivitou, prinášame Vám pár výhod, aby sme Vás presvedčili o jeho pozitívnom vplyve.
10 výhod chôdze pre Vaše zdravie
Ak Vám nie je Vaše zdravie ľahostajné, určite si doprajte čas na pravidelný pohyb. Výbornou možnosťou je vybrať sa na prechádzku. Prinášame pár výhod, ktoré chôdza prináša.
Stres – strašiak alebo vážny problém?
Pod pojmom stres si vo väčšine predstavujeme jeho negatívnu stránku. Môže to byť, ale aj naopak. V rozumnej miere môže pomôcť človeku dosiahnuť jeho ciele. Vyvolávačmi stresu môžu byť rozličné ťažko zvládnuteľné životné okolnosti.
Laserová epilácia – áno či nie?
Neželené ochlpenie trápi takmer každého jedného z nás. Bežne sa chĺpky holia, vytrhávajú alebo odstraňujú voskom. Odstránenie laserom redukuje množstvo ochlpenia, ako aj samotnú hrúbku a farbu chĺpkov. Čím viac ošetrení absolvujete, tým väčšiu redukciu získate.
Starostlivosť o pleť v zime
Blížiace sa zimné obdobie dokáže našu pokožku nepríjemne prekvapiť a nesmierne vysúšať. Preto vám prinášame tipy, ako sa o pleť v tomto ročnom období starať.
Ako nahradiť mäso? Poradíme vám!
Vo svojom okolí určite poznáte niekoho, kto odmieta konzumáciu mäsa. Vysvetľuje to nechuťou k zabíjaniu zvierat či ako prínos pre svoje zdravie.
Jarná únava - ako s ňou zatočiť?
Príšerná bolesť hlavy, nevoľnosti a neprekonateľná chuť na spánok. Ak v tomto období pociťujete zmes týchto pocitov, s najväčšou pravdepodobnosťou trpíte jarnou únavou.
Čo robiť, keď nám cvičenie vonku ničí kolená
Behanie, skákanie, strečing alebo ohýbanie spôsobuje pohybovému aparátu veľkú záťaž. Väčšia telesná hmotnosť tiež nepridáva na pomoci a tzv. víkendoví športovci, ktorí sú celý týždeň zatvorení v kancelárii, trpia najviac.
Tipy, ktoré vám pomôžu cez víkend relaxovať
Pondelky zvyknú byť pre väčšinu z nás stresujúce, pretože sa začína nový pracovný týždeň, s čím sa spája hromada povinností. Mnoho z nás má kvôli tomu už v nedeľu „stiahnutý žalúdok“,...
Liečivá sila YOGY
Výskumníci sa nedávno dozvedeli, že okrem zmiernenia problémov s chrbticou, môže yoga pomôcť ľuďom aj s inými vážnymi zdravotnými problémami, medzi ktoré patrí aj astma alebo skleróza multiplex.
Ako počas Vianoc nepribrať
Vianoce začali. Všade voňajú medovníčky a iné dobroty. Nepribrať človeku pripadá ako námet na ten najlepší sci-fi film. Nemajte však obavy, existuje reálna šanca, ako si užiť sviatky so všetkým, čo k tomu patrí a pritom nedostať infarkt pri pohľade na ručičku váh.
Domáci pomocníci pri vianočnom prejedení
Vianoce sa rýchlo blížia a pomaly sa pripravujeme na „sezónu prejedania“, ktorá sa s týmto obdobím spája. Malátnosť, nafúknuté brucho a povoľovanie opasku v tomto čase spôsobuje mnohým problémy. Vinníkmi sú, ako ste isto tušili, ťažké, mastné a presladené jedlá! Čo však s tým ťaživým pocitom plnosti? Pomocníkov nájdete ľahko vo vlastnej kuchyni.
13 spôsobov, ako zahrnúť detox do každodenného života
Máme pred sebou pomerne náročné obdobie. Vianoce dajú zabrať nielen našim financiám, ale aj organizmu. Hneď v závese na nás čaká Silvester a Nový rok, ktorý býva pre mnohých ľudí popudom k predsavzatiam a prísľubu zdravého životnému štýlu. S tým sa okrem predplatenia permanentky do fitnesscentra spája aj pojem detox organizmu.
10 tipov pre žiarivú mladistvú pleť
Naša pleť je denne vystavená rizikám, ktoré v mnohých prípadoch nevieme sami ovplyvniť. Často sa týkajú počasia, oblasti, v ktorej pracujeme či stresu. S týmito vecami toho asi veľa neurobíme. Čo však ovplyvniť vieme, je strava. Vyskúšajte naše tipy, ako opäť nadobudnúť krásnu hebkú pleť, ktorá žiari zdravím.
Ako fajčenie zabíja ženskú krásu
Škatuľky od cigariet nám ponúkajú rôzne škaredé obrázky orgánov, vážne poškodených fajčením. Rakovina, infarkt či život skrátený o niekoľko rokov sú očividne hrozby príliš vzdialené na to, aby donútili ľudí prestať s tabakovým „potešením“, pokým nie sú sami vystavení ochoreniu.
5 osvedčených postupov, ako zatočiť s nespavosťou
Podľa amerického Národného centra pre výskum spánkových porúch približne 30 až 40 % dospelých vykazuje niektoré z príznakov nespavosti a 10 až 15 % trápi chronická nespavosť. Nespavosť nespôsobuje len podráždenosť a zlú náladu, ale môže byť i spúšťačom depresie.
Najlepší liek proti starnutiu? Cvičenie!
Každý vie, že cvičenie prospieva nášmu zdraviu – udržuje váhu, posilňuje svaly i kosti a dokonca nám aj zdvíha náladu. Napriek tomu si ho však mnohí v hlave spájajú len s predstavou dokonalého tela v plavkách. Ale čo, keď vám povieme, že v hre je oveľa viac než len fyzická krása? Štúdie uvádzajú, že už 15 minút mierne intenzívneho cvičenia denne nám môže predĺžiť život o pár rokov.
Márnosť šedivá! Aj vy ste si už našli prvý šedivý vlas?
Niekto si ho na hlave nájde v päťdesiatke, iný už v dvadsiatke. Sú ľudia, ktorí ich neriešia, a sú aj takí, ktorí ich na svojej hlave jednoducho nestrpia. Sú takí, ktorí ich vedia nosiť so všetkou eleganciou a šarmom, ale aj takí, ktorí ich nemôžu ani vidieť. Vedeli ste ale, čo spôsobuje šedivosť vlasov?
Ocot ako účinný pomocník pri čistení domácnosti
Ocot patrí medzi tie suroviny, ktoré sa nachádzajú pravdepodobne v každej slovenskej domácnosti (stačí zabudnúť na otvorenú fľašu vína po oslave). Využitie však nemá iba v gastronómii, ale aj pri množstve ďalších činností, predovšetkým pri vytváraní čistejšieho priestoru.
Vernisáž v priestoroch spoločnosti PHOENIX
Dňa 11.4.2014 sa v priestoroch spoločnosti PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. konala už druhá z radu plánovaných vernisáží. Tentokrát boli stredobodom pozornosti umelci Ján Ťapák s jeho plastikami a Stanislav Trepač, ,,,
Vernisáž v priestoroch spoločnosti PHOENIX
Dňa 11. októbra sa v skladových priestoroch distribučnej spoločnosti PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. konala vernisáž umeleckých diel výtvarníkov Daniela Brogyányiho a Viťa Bojňanského.
Stres a meditácia
Kvalitu našich pocitov, myšlienok, konania, čiže kvalitu nášho života ovplyvňujú najmä štyri entity, ktoré sú na vstupe do nášho organizmu
Vyhľadaj lekáreň
Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň

To Top