Prihlásiť
meno
heslo
Menu
Cestovanie s deťmi - na čo nezabudnúť a čo treba pribaliť do lekárničky
Obdobie letných dovoleniek, predĺžených víkendov a výletov sa pomaly začína a mnoho rodičov najmä mladších detí uvažuje, či už je vhodný čas na to, aby svoje dobrodružstvá zažívali aj so svojimi ratolesťami.
Behom k trvalému zdraviu
Beh je vynikajúcou podporou nášho tela, ale aj celkového zdravia. Ak rozmýšľate nad behom ako športovou aktivitou, prinášame Vám pár výhod, aby sme Vás presvedčili o jeho pozitívnom vplyve.
10 výhod chôdze pre Vaše zdravie
Ak Vám nie je Vaše zdravie ľahostajné, určite si doprajte čas na pravidelný pohyb. Výbornou možnosťou je vybrať sa na prechádzku. Prinášame pár výhod, ktoré chôdza prináša.
Stres – strašiak alebo vážny problém?
Pod pojmom stres si vo väčšine predstavujeme jeho negatívnu stránku. Môže to byť, ale aj naopak. V rozumnej miere môže pomôcť človeku dosiahnuť jeho ciele. Vyvolávačmi stresu môžu byť rozličné ťažko zvládnuteľné životné okolnosti.
Laserová epilácia – áno či nie?
Neželené ochlpenie trápi takmer každého jedného z nás. Bežne sa chĺpky holia, vytrhávajú alebo odstraňujú voskom. Odstránenie laserom redukuje množstvo ochlpenia, ako aj samotnú hrúbku a farbu chĺpkov. Čím viac ošetrení absolvujete, tým väčšiu redukciu získate.
Starostlivosť o pleť v zime
Blížiace sa zimné obdobie dokáže našu pokožku nepríjemne prekvapiť a nesmierne vysúšať. Preto vám prinášame tipy, ako sa o pleť v tomto ročnom období starať.
Aby vám diéty neudreli do hlavy. Ako si vybrať tú správnu?
Dukanova, Krabičková, Mačingova alebo Paleo... s diétami sa za posledné roky akoby vrece roztrhlo a vy stále neviete, ako zhodiť jediný gram? Poďte sa s nami pozrieť na rôzne zákulisie stravovania a výživy.
Ako nahradiť mäso? Poradíme vám!
Vo svojom okolí určite poznáte niekoho, kto odmieta konzumáciu mäsa. Vysvetľuje to nechuťou k zabíjaniu zvierat či ako prínos pre svoje zdravie.
Jarná únava - ako s ňou zatočiť?
Príšerná bolesť hlavy, nevoľnosti a neprekonateľná chuť na spánok. Ak v tomto období pociťujete zmes týchto pocitov, s najväčšou pravdepodobnosťou trpíte jarnou únavou.
Čo robiť, keď nám cvičenie vonku ničí kolená
Behanie, skákanie, strečing alebo ohýbanie spôsobuje pohybovému aparátu veľkú záťaž. Väčšia telesná hmotnosť tiež nepridáva na pomoci a tzv. víkendoví športovci, ktorí sú celý týždeň zatvorení v kancelárii, trpia najviac.
10 dôvodov, prečo vás trápia opuchnuté oči. Ako sa ich zbaviť?
Aj vy sa každé ráno prebúdzate s opuchnutými očami? Vyzeráte unavene a okamžite sa maskujete kilami make up-u. V horšom prípade váš opuch ešte sprevádzajú tmavé kruhy pod očami, červenanie a podráždenie.
Tipy, ktoré vám pomôžu cez víkend relaxovať
Pondelky zvyknú byť pre väčšinu z nás stresujúce, pretože sa začína nový pracovný týždeň, s čím sa spája hromada povinností. Mnoho z nás má kvôli tomu už v nedeľu „stiahnutý žalúdok“,...
Liečivá sila YOGY
Výskumníci sa nedávno dozvedeli, že okrem zmiernenia problémov s chrbticou, môže yoga pomôcť ľuďom aj s inými vážnymi zdravotnými problémami, medzi ktoré patrí aj astma alebo skleróza multiplex.
Ako počas Vianoc nepribrať
Vianoce začali. Všade voňajú medovníčky a iné dobroty. Nepribrať človeku pripadá ako námet na ten najlepší sci-fi film. Nemajte však obavy, existuje reálna šanca, ako si užiť sviatky so všetkým, čo k tomu patrí a pritom nedostať infarkt pri pohľade na ručičku váh.
Domáci pomocníci pri vianočnom prejedení
Vianoce sa rýchlo blížia a pomaly sa pripravujeme na „sezónu prejedania“, ktorá sa s týmto obdobím spája. Malátnosť, nafúknuté brucho a povoľovanie opasku v tomto čase spôsobuje mnohým problémy. Vinníkmi sú, ako ste isto tušili, ťažké, mastné a presladené jedlá! Čo však s tým ťaživým pocitom plnosti? Pomocníkov nájdete ľahko vo vlastnej kuchyni.
13 spôsobov, ako zahrnúť detox do každodenného života
Máme pred sebou pomerne náročné obdobie. Vianoce dajú zabrať nielen našim financiám, ale aj organizmu. Hneď v závese na nás čaká Silvester a Nový rok, ktorý býva pre mnohých ľudí popudom k predsavzatiam a prísľubu zdravého životnému štýlu. S tým sa okrem predplatenia permanentky do fitnesscentra spája aj pojem detox organizmu.
10 tipov pre žiarivú mladistvú pleť
Naša pleť je denne vystavená rizikám, ktoré v mnohých prípadoch nevieme sami ovplyvniť. Často sa týkajú počasia, oblasti, v ktorej pracujeme či stresu. S týmito vecami toho asi veľa neurobíme. Čo však ovplyvniť vieme, je strava. Vyskúšajte naše tipy, ako opäť nadobudnúť krásnu hebkú pleť, ktorá žiari zdravím.
Ako fajčenie zabíja ženskú krásu
Škatuľky od cigariet nám ponúkajú rôzne škaredé obrázky orgánov, vážne poškodených fajčením. Rakovina, infarkt či život skrátený o niekoľko rokov sú očividne hrozby príliš vzdialené na to, aby donútili ľudí prestať s tabakovým „potešením“, pokým nie sú sami vystavení ochoreniu.
5 osvedčených postupov, ako zatočiť s nespavosťou
Podľa amerického Národného centra pre výskum spánkových porúch približne 30 až 40 % dospelých vykazuje niektoré z príznakov nespavosti a 10 až 15 % trápi chronická nespavosť. Nespavosť nespôsobuje len podráždenosť a zlú náladu, ale môže byť i spúšťačom depresie.
5 tipov na zdravý snack, ktorý vám nerozhádže cukor v krvi
Máte neustále chuť na niečo pod zub? Možno máte len rozkolísanú hladinu cukru v krvi, ktorú treba stabilizovať. Nech je to, ako chce, tieto slané pochutiny si s mierou môžete dopriať aj vy. Majú totiž vyšší obsah vlákniny, ktorá sa postará o to, aby vám prudko nestúpla glukóza v krvi.
Najlepší liek proti starnutiu? Cvičenie!
Každý vie, že cvičenie prospieva nášmu zdraviu – udržuje váhu, posilňuje svaly i kosti a dokonca nám aj zdvíha náladu. Napriek tomu si ho však mnohí v hlave spájajú len s predstavou dokonalého tela v plavkách. Ale čo, keď vám povieme, že v hre je oveľa viac než len fyzická krása? Štúdie uvádzajú, že už 15 minút mierne intenzívneho cvičenia denne nám môže predĺžiť život o pár rokov.
Márnosť šedivá! Aj vy ste si už našli prvý šedivý vlas?
Niekto si ho na hlave nájde v päťdesiatke, iný už v dvadsiatke. Sú ľudia, ktorí ich neriešia, a sú aj takí, ktorí ich na svojej hlave jednoducho nestrpia. Sú takí, ktorí ich vedia nosiť so všetkou eleganciou a šarmom, ale aj takí, ktorí ich nemôžu ani vidieť. Vedeli ste ale, čo spôsobuje šedivosť vlasov?
Vyrážky po 30-tke? Alebo, keď je vitamín viac než len výživovým doplnkom
Máte okolo 30 rokov (plus-mínus 5 rokov, pričom nad „tridskou“ môžete kľudne pridať zopár rôčkov navyše) a bradu plnú cystických vyrážok?
Ako vyplniť deťom voľný čas?
Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele je zdravý duch. Preto by ste nemali zabúdať dbať na zdravie svoje aj svojich milovaných. Udržujte kondíciu a zdravie svojich detí v rovnováhe.
Ocot ako účinný pomocník pri čistení domácnosti
Ocot patrí medzi tie suroviny, ktoré sa nachádzajú pravdepodobne v každej slovenskej domácnosti (stačí zabudnúť na otvorenú fľašu vína po oslave). Využitie však nemá iba v gastronómii, ale aj pri množstve ďalších činností, predovšetkým pri vytváraní čistejšieho priestoru.
Vernisáž v priestoroch spoločnosti PHOENIX
Dňa 11.4.2014 sa v priestoroch spoločnosti PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. konala už druhá z radu plánovaných vernisáží. Tentokrát boli stredobodom pozornosti umelci Ján Ťapák s jeho plastikami a Stanislav Trepač, ,,,
NAJDÔLEŽITEJŠÍ LIEK JE STRAVA - Jarná očista hladovkou
Kvalita stravy je sporná, dýchame povrchne a nesprávne, vykonávame len najnutnejšie pohyby, väčšinou do auta a späť, vystavení sme permanentnému stresu. Výsledkom nezdravého životného štýlu je ochorenie.
Vernisáž v priestoroch spoločnosti PHOENIX
Dňa 11. októbra sa v skladových priestoroch distribučnej spoločnosti PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. konala vernisáž umeleckých diel výtvarníkov Daniela Brogyányiho a Viťa Bojňanského.
Stres a meditácia
Kvalitu našich pocitov, myšlienok, konania, čiže kvalitu nášho života ovplyvňujú najmä štyri entity, ktoré sú na vstupe do nášho organizmu
Keď sa víno mení na krv
Slovenské vína dosahujú podľa odborníkom vysokú kvalitu, pretože obsahujú minerály, polyfenoly a triesloviny, ktoré chránia pred srdcovo-cievnymi ochoreniami.
Vyhľadaj lekáreň
Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň

To Top