Prihlásiť
meno
heslo
Menu
Preventívne prehliadky – ako často a čo obnášajú?
Viete, ktoré preventívne prehliadky by ste mali absolvovať, ako často a čo všetko to obnáša?
Koniec papierových predpisov od lekára ?
Slovensko sa malým krokom posunulo vpred smerom k západným štandardom. V dobe, keď už dávno vo viacerých oblastiach vládnu digitálne médiá, sa konečne zbavíme ďalších papierov. Od januára 2018 sa má totiž naostro spustiť systém elektronického zdravotníctva eHealth.
Únik mozgov - lekárov
Vyštudujú doma a odchádzajú za lepšími pracovnými a platovými podmienkami do zahraničia. Zo Slovenska odchádza ročne okolo desaťtisíc ľudí s vysokoškolským vzdelaním. Mladí ľudia získajú diplom z niektorých zo slovenských univerzít a odchádzajú do zahraničia najmä z dôvodu lepšie platenej práce. Pre malú krajinu, ako je Slovensko, predstavuje odliv mozgov závažné ekonomické dopady.
Zaočkovanosť klesla na rizikovú úroveň, upozorňujú lekári
Lekári upozorňujú, že zaočkovanosť proti osýpkam, ružienke a mumpsu klesla na Slovensku na rizikovú úroveň. Podľa Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti (SEVS), Slovenskej lekárskej spoločnosti tak hrozí nárast chorobnosti a vznik epidémií zdravie a život ohrozujúcich chorôb.
Snímanie pankreasu cez oko
Vedci z Karolínskeho Inštitútu vo Švédsku vynašli inovatívny spôsob sledovania regulácie glukózy v tele: preniesli vitálne bunky produkujúce inzulín z pankreasu do oka, ktoré môže slúžiť ako akési okno, cez ktoré môžeme získavať správy o zdravotnom stave pankreasu.
Lieky pre pacientov už bude vyberať počítač!
Podľa dostupných informácií, ktoré sa objavili v českých médiách, je možné že v Českej republike už lieky pacientom nebude predpisovať lekár, ale počítač na základe špecifického softvéru, ktorý bude prevádzkovať zdravotná poisťovňa.
Vyhľadaj lekáreň
Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň

To Top