Prihlásiť
meno
heslo
Menu

10 rád pre zdravé močové cesty

Ak patríte medzi ľudí, ktorí už zažili zápal močových ciest, určite budete súhlasiť s tým, že je to jedna veľká a boľavá katastrofa. Pichanie, pálenie a bolesť vedia byť také intenzívne, že človeku vyhŕknu aj slzy. Zväčša sú za ochoreniami močových ciest baktérie, ktoré sa v nich usádzajú. Typov týchto baktérii môže byť niekoľko. Keď nastupuje do hry liečba, často je infekcia už rozšírená. Nepodceňujte prevenciu. Ak chcete, aby sa vám zápal neopakoval, tu je 10 rád, ktoré je potrebné dodržiavať:

 

1.         Pite veľa tekutín! Spláchnete tým baktérie von, a to je presne to, čo potrebujete. Má to však jeden háčik. Treba piť nesladené nápoje (cukor je potravou pre baktérie), vhodné sú aj 100% šťavy – mrkvová alebo zelerová.

 

2.         Obráťte sa aj na prírodnú lekáreň – bylinky. Lekárne vám ponúkajú široký výber bylinných čajov alebo priamo zmesí, ktoré pri tomto probléme pomôžu. Vhodné sú urologické, harmančekové či brusnicové čaje.

 

3.         Varte si odvary z byliniek. Pomôže vám medvedica lekárska, zlatobyľ, vňať prasličky roľnej, listy žihľavy, breza biela, ibištek lekársky alebo petržlen. Pýtate sa ako na to? Jednoducho, sušené bylinky kúpite v lekárni a príprava je viac ako jednoduchá. Jednu čajovú lyžičku zalejte 2,5 dcl vriacej vody, nechajte lúhovať cca 15 minút a sceďte, následne pite podľa odporúčaní na obale alebo podľa potreby.

 

4.         Nie nadarmo sa hovorí: ,,To chce klid a nohy v teple!“  Telo a najmä nohy musia byť v teple a suchu. Vyhnite sa kúpaniu vo vani a určite nechoďte plávať do jazier či bazénov.

 

5.         Užívajte probiotiká. Tie zabránia rozmnoženiu nežiaducich mikroorganizmov.

 

6.         Počas choroby sa vyhnite sexuálnemu styku.

 

7.         Dbajte na správnu hygienu po použití toalety. Je dôležité utierať sa spredu dozadu.

 

8.         Noste bavlnenú spodnú bielizeň. Podľa možností sa vyhnite tej syntetickej.

 

9.         Pri menštruácii sa vyhnite tampónom a radšej dajte prednosť vložkám.

 

10.       Nepoužívajte antibakteriálne mydlá, pretože narúšajú zdravú bakteriálnu flóru.25.09.2018
Vyhľadaj lekáreň
Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň

To Top