Prihlásiť
meno
heslo
Menu

10 domácich liekov, ktoré stopercentne fungujú

Domáci liek : Vodka
Používa sa na : Zápach nôh

Skvelým pomocníkom proti zápachu nôh je obyčajná čistá vodka. Utrite si nohy špongiou nasiaknutou vodkou a pohotovo sa zbavíte nepríjemného zápachu. Vodka totiž obsahuje alkohol, ktorý má antiseptické účinky, tiež vysušuje a tým ničí zápach, ktorý spôsobujú plesne a baktérie. Tým odstraňuje vlhkosť, kvôli ktorej sa rozmnožujú nepríjemné baktérie. 

Domáci liek: Ceruzka
Používa sa na: Bolesť hlavy

Keď ste v strese alebo trpíte úzkosťou, podvedome zovierate čeľusť a zuby. Tak sa napína sval, ktorý spája čeľusť so spánkami a môže vyvolať bolesť hlavy. Riešením je dať si ceruzku medzi zuby, ale nehrýzť. Automaticky sa uvoľnia čeľustné svaly, čo môže zabrániť bolesti. 

Domáci liek: Tenisová loptička
Používa sa na: Bolesť nôh

Ak si chcete  spraviť jednoduchú, ale účinnú masáž nôh, odložte topánky a bosými nohami prechádzajte jednu až dve minúty po loptičke. V prípade, že si chcete nohy aj osviežiť, prechádzajte nimi po fľaši s ľadovou vodou. 

Domáci liek: Jogurt
Používa sa na: Zápach z úst

Výskumy ukazujú, že živé baktérie v jogurte môžu potlačiť zlý dych, ktorý spôsobujú baktérie. \"Dobré\" baktérie v jogurte môže odstrániť tie \"zlé\" spôsobujúce zápach, alebo vytvoriť nezdravé prostredie pre ich šírenie.

 Domáci liek: Ústna voda

Používa sa na: Pľuzgiere

Antiseptická ústna voda, sa dá použiť aj na pľuzgiere. Navlhčite vatový tampón v ústnej vode a potierajte si ňou pľuzgier trikrát denne, ktorý sa vďaka tomu rýchlo zahojí. 

Domáci liek: Klinčeky
Používa sa na: Rany

Aby ste ranu zbavili infekcie, posypte ju práškom z klinčekov. Klinčekový olej je bohatý na eugenol, chemickú látku, ktorá je antiseptická a utišuje bolesť. 

Domáci liek: Rastlinný olej
Používa sa na: Krehké nechty

Okrem toho, že vám na suché a krehké nechty pomôže pravidelné nanášanie krému na ruky, skúste aj iné ošetrenie. Než pôjdete spať, naneste si rastlinný olej na ruky a potom si dajte vinylové rukavice, aby sa olej nedostal na posteľnú bielizeň. Vďaka rukaviciam sa olej dostane hlbšie do pokožky a zabráni, aby boli suché.

 Domáci liek: Hudba

Používa sa na: Vysoký krvný tlak

Tridsať minút počúvania hudby každý deň môže pomôcť znížiť vysoký krvný tlak, čo potvrdil výskum na Univerzite vo Florencii. Vedci zistili, že pacientom, ktorí sú na liekoch znižujúce hypertenziu, pomáha aj počúvanie hudby, pri ktorej relaxujú a dýchajú pomalšie. Systolický tlak (horné číslo) sa znížil v priemere o 3,2 bodov za týždeň a o mesiac pravidelného počúvania hudby boli hodnoty nižšie až o 4,4. 

Domáci liek: Jablká
Používa sa na: Belšie zuby

Ovocie a zelenina pôsobia ako malé zubné kefky. Pri žuvaní majú prirodzenú čistiacu vlastnosť, ktorá odstraňuje škvrny na zubnej sklovine. Najmä jablká obsahujú jemnú kyselinu jablčnú, ktorá pomáha rozpúšťať škvrny. 

Domáci liek: Lepiaca páska
Používa sa na: Bradavice

Podľa štúdie v časopise Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine je lepiaca páska na bradavici oveľa účinnejšia ako zmrazenie. Údajne odstraňuje 85 % bradavíc po 2 mesiacoch, zatiaľ čo zmrazením je to 60 % bradavíc. Pred jej použitím si vyčistite postihnuté miesto. Použite následne kus lepiacej pásky, ktorý je o niečo väčší ako bradavica. Naneste ju naň, raz za tri dni dajte dole pásku a odumretú kožu odstráňte pemzou alebo pilníkom na nechty. Postup opakujte, kým bradavice nezmiznú. Chemické látky v lepiacej páske doslova „zadusia“ a „zabijú“ bradavice. 

Zdroj: prevention.comVyhľadaj lekáreň
Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň

To Top