Viac ako 11-tisíc € pomôže mladým v núdzi vďaka spolupráci s IPčkom.

Viac ako 11-tisíc € pomôže mladým v núdzi vďaka spolupráci s IPčkom.

“Na mladých ľudí a ich prežívanie pandémie sa v posledných mesiacoch zabúda.” Aj toto sú slová zakladateľa projektu internetovej poradne pre mladých IPčko, Mareka Madra. Prostredníctvom IPčka sa nadšení profesionáli z oblasti psychológie a sociálnej práce stretávajú s veľmi ťažkými príbehmi a osudmi ľudí, ktorí sú väzňami vlastného sveta. Odborníci “na telefóne” sa týchto ľudí snažia povzbudiť, prihovoriť sa a pripomenúť im, že na nich všetci myslíme. V bezpečí a anonymite - 24h denne, 7 dní v týždni cez online chat.

“Sme odborníci - dobrovoľníci, venujúci svoj voľný čas mladým ľuďom, ktorí sa ocitli v zložitých, často až krízových životných situáciách. Mnohí z nich sú poznačení traumou, zažívajú násilie, cítia sa sami a opustení, chcú ukončiť svoj život,” prezrádza až bolestivo - rutinnú situáciu IPčko na svojich internetových stránkach.

My v Združení lekární Partner sme sa v spolupráci s projektom tohto občianskeho združenia rozhodli pomáhať tiež. Do konca januára ste našu snahu mohli podporiť aj vy, a to už v 450-tich lekárňach Partner na celom Slovensku. Pre pomoc mladým v núdzi sme spustili dobročinnú akciu aj na našich lekárňach - za nákup každej položky z portfólia GSK putovalo 10 centov práve na projekt IPČka. 

Pri vyhodnocovaní kampane tohto dôležitého projektu sme však ostali príjemne prekvapení. Spoločne sa nám totiž podarila krásna vec - nákupom spomínaných produktov ste pomohli IPčku vyzbierať sumu 11 126 €! Wow! 


Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste sa rozhodli pomáhať spolu s nami a kúpou podporili projekt pomoci mladým v núdzi. Linky IPčka však horia aj naďalej. Sledujte ich aktivity, dajte o ich pomoci vedieť aj ďalším ľuďom - pomôžete tak tým, ktorí to momentálne najviac potrebujú. Súčasťou IPčka sa môžete stať aj vy - darovaním svojich 2 %. I vďaka nim môžu psychológovia priniesť svetlo nádeje tým, ktorým pomaly vyhasína. Viac informácií sa dozviete na www.ipcko.sk.2021-03-16