Prihlásiť
meno
heslo
Menu
Ako z letného predsavzatia urobiť zdravý životný štýl?
Či už ste sa rozhodli formovať postavu na leto alebo sa len chcete cítiť lepšie, na tom nezáleží. Zhodené kilogramy a spevnené svaly potešia, no viete, ako z letného predsavzatia urobiť zdravý životný štýl?
Preventívne prehliadky – ako často a čo obnášajú?
Viete, ktoré preventívne prehliadky by ste mali absolvovať, ako často a čo všetko to obnáša?
Cestovanie s deťmi - na čo nezabudnúť a čo treba pribaliť do lekárničky
Obdobie letných dovoleniek, predĺžených víkendov a výletov sa pomaly začína a mnoho rodičov najmä mladších detí uvažuje, či už je vhodný čas na to, aby svoje dobrodružstvá zažívali aj so svojimi ratolesťami.
Behom k trvalému zdraviu
Beh je vynikajúcou podporou nášho tela, ale aj celkového zdravia. Ak rozmýšľate nad behom ako športovou aktivitou, prinášame Vám pár výhod, aby sme Vás presvedčili o jeho pozitívnom vplyve.
Očkovanie – áno či nie?
Očkovanie slúži na ochranu pred infekčnými chorobami. Funguje ako pomôcka, ktorá pomáha imunitnému systému naučiť sa zareagovať v prípade, že by sa stretol s vážnou infekciou.
Dentálna hygiena – pomoc pre Vaše zuby
V dnešnej modernej dobe dbáme na našu každodennú hygienu poctivo takmer každý. Avšak veľa z nás nemá dostatočné informácie ako vykonávať hygienu ústnej dutiny správne. Práve tá by mala byť neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života.
10 výhod chôdze pre Vaše zdravie
Ak Vám nie je Vaše zdravie ľahostajné, určite si doprajte čas na pravidelný pohyb. Výbornou možnosťou je vybrať sa na prechádzku. Prinášame pár výhod, ktoré chôdza prináša.
Blíži sa jar a s ňou alergie
Stále viac a viac ľudí trpí alergiami, ktoré im práve na jar znepríjemňujú život. Ak aj vy patríte k približne 20% alergikov, prinášame Vám pár tipov ako bojovať s alergiou.
Stres – strašiak alebo vážny problém?
Pod pojmom stres si vo väčšine predstavujeme jeho negatívnu stránku. Môže to byť, ale aj naopak. V rozumnej miere môže pomôcť človeku dosiahnuť jeho ciele. Vyvolávačmi stresu môžu byť rozličné ťažko zvládnuteľné životné okolnosti.
Aby Vás chrípkové obdobie neprekvapilo
V každodennom zhone povinností a radostí netreba preceňovať svoje sily. Vyčerpaný organizmus nie je schopný ubrániť sa nečakaným zdravotným komplikáciám a preto je nutné imunitný systém pripraviť na zvýšenú záťaž. Preto Vám poradíme ako chrípke predísť alebo aspoň zmierniť jej príznaky.
Problémy s trávením? Nepodceňujte ich!
S trávením má problémy značná časť svetovej populácie. Je alfou a omegou našej pohody a spokojnosti. Ak s ním má človek problémy, nemôže si pochutiť na dobrom jedle a musí starostlivo voliť, čo môže zjesť a čo nie. Prvou pomocou by mala byť zdravšia, vyváženejšia strava, ktorá dokáže pomôcť a stabilizovať našu tráviacu sústavu.
Laserová epilácia – áno či nie?
Neželené ochlpenie trápi takmer každého jedného z nás. Bežne sa chĺpky holia, vytrhávajú alebo odstraňujú voskom. Odstránenie laserom redukuje množstvo ochlpenia, ako aj samotnú hrúbku a farbu chĺpkov. Čím viac ošetrení absolvujete, tým väčšiu redukciu získate.
Starostlivosť o pleť v zime
Blížiace sa zimné obdobie dokáže našu pokožku nepríjemne prekvapiť a nesmierne vysúšať. Preto vám prinášame tipy, ako sa o pleť v tomto ročnom období starať.
Jesenné cvičenie pre matky po pôrode
Každá žena po pôrode „dostane“ aj nejaké to kilečko navyše. Aj keď ženy milujú darčeky, tohto jediného sa určite budú chcieť zbaviť. Ak sa však stáva, že existuje viac výhovoriek ako reálnych činov, jeseň je tým správnym obdobím, kedy začať.
Chorý škôlkar, čo s ním?
Aj vaše deti práve nastúpili do škôlky či školy a objavili sa im prvé soplíky? Vyspovedali sme bývalú učiteľku v materskej škôlke, Mgr. Veroniku Kubicovú, ktorá nám napísala krátky článok, týkajúci sa tejto problematiky.
10 rád pre zdravé močové cesty
Ak patríte medzi ľudí, ktorí už zažili zápal močových ciest, určite budete súhlasiť s tým, že je to jedna veľká a boľavá katastrofa. Pichanie, pálenie a bolesť vedia byť také intenzívne, že človeku vyhŕknu aj slzy.
Materská kašička na materskej
Keď sa povie materská kašička, nemáme na mysli kašičku zarobenú od mamičky, ale vytvorenú vo včelíne. Viete čo to je včelia materská kašička? Vyskúšali ste ju už niekedy? Viete, že je veľmi prospešná pri liečení mnohých ťažkých chorôb, ale je vhodná aj na prevenciu? Poďme pekne po poriadku.
Svalovica alebo svalová horúčka. Dobrá alebo zlá?
Mnohí ľudia nie sú zo svalovice práve nadšení. Je nepríjemná a niektorí sa domnievajú, že je spôsobená nezdravým prekyslením organizmu, a to práve kvôli nadmernej tvorbe kyseliny mliečnej.
Žltačka – tichý zabijak?
Boja sa jej všetci. Žltačka aj u nás stále straší Slovákov a stále ju zaraďujeme k najzávažnejším zdravotníckym problémom. Ročne na ňu na celom svete zomrie až 1,5 milióna ľudí.
Cestovanie s deťmi – pohroma alebo zážitok?
Cestovanie s deťmi má mnoho výhod pre ich mentálny vývin – pomocou objavovania a unikátnych zážitkov sa dieťa učí, upevňuje si emočnú väzbu s rodičmi a dokonca je vedecky dokázané, že cestovanie s deťmi zlepšuje ich výsledky v škole.
Aby vám diéty neudreli do hlavy. Ako si vybrať tú správnu?
Dukanova, Krabičková, Mačingova alebo Paleo... s diétami sa za posledné roky akoby vrece roztrhlo a vy stále neviete, ako zhodiť jediný gram? Poďte sa s nami pozrieť na rôzne zákulisie stravovania a výživy.
Ako nahradiť mäso? Poradíme vám!
Vo svojom okolí určite poznáte niekoho, kto odmieta konzumáciu mäsa. Vysvetľuje to nechuťou k zabíjaniu zvierat či ako prínos pre svoje zdravie.
Imunita – žiadna veda! Pracujte na jej posilnení každý deň
Jar síce znamená oteplenie a aj keď by sa mohlo zdať, že sa všetko krásne zotavuje, naše telo dostáva poriadne zabrať. Príchodom teplých dní nás ohrozujú rôzne choroby, virózy a prejavujú sa alergie. Preto je obzvlášť dôležité, aby sme na svojej imunite intenzívne pracovali každý deň.
Jarná únava - ako s ňou zatočiť?
Príšerná bolesť hlavy, nevoľnosti a neprekonateľná chuť na spánok. Ak v tomto období pociťujete zmes týchto pocitov, s najväčšou pravdepodobnosťou trpíte jarnou únavou.
Kurkuma
Kurkuma je jedno z najužitočnejších korení. Tento úžasný indický koreň dokáže byť výborným pomocníkom pri liečbe viacerých zdravotných problémov.
Čo robiť, keď nám cvičenie vonku ničí kolená
Behanie, skákanie, strečing alebo ohýbanie spôsobuje pohybovému aparátu veľkú záťaž. Väčšia telesná hmotnosť tiež nepridáva na pomoci a tzv. víkendoví športovci, ktorí sú celý týždeň zatvorení v kancelárii, trpia najviac.
Sú pre nás chilli papričky nebezpečné?
Oči vám slzia, z nosa vám tečie a ústa máte ako v ohni. Tieto pocity zaručene poznajú všetci tí, ktorí niekedy ochutnali chilli papričky alebo jedlá z nich. Môže však ich nadmerná konzumácia reálne ohroziť vaše zdravie?
10 dôvodov, prečo vás trápia opuchnuté oči. Ako sa ich zbaviť?
Aj vy sa každé ráno prebúdzate s opuchnutými očami? Vyzeráte unavene a okamžite sa maskujete kilami make up-u. V horšom prípade váš opuch ešte sprevádzajú tmavé kruhy pod očami, červenanie a podráždenie.
Jogurty môžu znížiť riziko infarktu či mŕtvice
Žijeme v dobe uponáhľaného životného štýlu a stresu, čo môže narušiť naše stravovacie návyky. Len zriedkavým stravovaním nezdravých potravín by sa nemalo vaše zdravie ohroziť, avšak, ak sa nesprávna strava stane u vás stane pravidlom nemá to blahodarný dopad na vaše zdravie.
Tipy, ktoré vám pomôžu cez víkend relaxovať
Pondelky zvyknú byť pre väčšinu z nás stresujúce, pretože sa začína nový pracovný týždeň, s čím sa spája hromada povinností. Mnoho z nás má kvôli tomu už v nedeľu „stiahnutý žalúdok“,...
Čo jesť, keď nemáme pocit hladu?
Keď dostaneme chrípku, jedinou a pravou liečbou je odpočinok a čas. Neexistuje žiadne jedlo ani nápoj, ktorý odrazu čarovne zapôsobí a príznaky ochorenia rázom zmiznú. Ale musíme sa uistiť, že zostávame správne hydratovaní a konzumujeme potraviny bohaté na živiny,...
7 nečakaných spúšťačov dýchacích problémov
Dráždivé látky nachádzajúce sa vo vzduchu, ako v exteriéri, tak aj v interiéri, môžu zhoršiť alebo dokonca zapríčiniť astmu, respiračný stav charakterizovaný najmä chronickým kašľom.
Liečivá sila YOGY
Výskumníci sa nedávno dozvedeli, že okrem zmiernenia problémov s chrbticou, môže yoga pomôcť ľuďom aj s inými vážnymi zdravotnými problémami, medzi ktoré patrí aj astma alebo skleróza multiplex.
Preháňame to s cukrom. Čo robiť?
Sladké zvykne byť vášňou nielen detí, ale aj dospelých. Siahneme po ňom v akúkoľvek dennú hodinu, či sa tým pokúšame zahnať smútok, stres, alebo naopak, chceme si dopriať chvíľu potešenia.
Ako počas Vianoc nepribrať
Vianoce začali. Všade voňajú medovníčky a iné dobroty. Nepribrať človeku pripadá ako námet na ten najlepší sci-fi film. Nemajte však obavy, existuje reálna šanca, ako si užiť sviatky so všetkým, čo k tomu patrí a pritom nedostať infarkt pri pohľade na ručičku váh.
Domáci pomocníci pri vianočnom prejedení
Vianoce sa rýchlo blížia a pomaly sa pripravujeme na „sezónu prejedania“, ktorá sa s týmto obdobím spája. Malátnosť, nafúknuté brucho a povoľovanie opasku v tomto čase spôsobuje mnohým problémy. Vinníkmi sú, ako ste isto tušili, ťažké, mastné a presladené jedlá! Čo však s tým ťaživým pocitom plnosti? Pomocníkov nájdete ľahko vo vlastnej kuchyni.
13 spôsobov, ako zahrnúť detox do každodenného života
Máme pred sebou pomerne náročné obdobie. Vianoce dajú zabrať nielen našim financiám, ale aj organizmu. Hneď v závese na nás čaká Silvester a Nový rok, ktorý býva pre mnohých ľudí popudom k predsavzatiam a prísľubu zdravého životnému štýlu. S tým sa okrem predplatenia permanentky do fitnesscentra spája aj pojem detox organizmu.
10 tipov pre žiarivú mladistvú pleť
Naša pleť je denne vystavená rizikám, ktoré v mnohých prípadoch nevieme sami ovplyvniť. Často sa týkajú počasia, oblasti, v ktorej pracujeme či stresu. S týmito vecami toho asi veľa neurobíme. Čo však ovplyvniť vieme, je strava. Vyskúšajte naše tipy, ako opäť nadobudnúť krásnu hebkú pleť, ktorá žiari zdravím.
Ako fajčenie zabíja ženskú krásu
Škatuľky od cigariet nám ponúkajú rôzne škaredé obrázky orgánov, vážne poškodených fajčením. Rakovina, infarkt či život skrátený o niekoľko rokov sú očividne hrozby príliš vzdialené na to, aby donútili ľudí prestať s tabakovým „potešením“, pokým nie sú sami vystavení ochoreniu.
5 osvedčených postupov, ako zatočiť s nespavosťou
Podľa amerického Národného centra pre výskum spánkových porúch približne 30 až 40 % dospelých vykazuje niektoré z príznakov nespavosti a 10 až 15 % trápi chronická nespavosť. Nespavosť nespôsobuje len podráždenosť a zlú náladu, ale môže byť i spúšťačom depresie.
5 vecí, ktorými sa doktori vyhýbajú chorobe
Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, prečo doktori nie sú chorí, napriek tomu, že na nich neustále niekto kýcha? Hoci aj oni sem-tam ochorejú, dennodenne pomáhajú chorým ľuďom bez ujmy na vlastnom zdraví. Za túto super schopnosť nevďačia len zvýšenej tolerancii voči chorobám, ale aj niekoľkým jednoduchým zvykom, ktoré sa stali bežnou súčasťou ich rutiny. A keďže v chrípkovej sezóne je každá rada dobrá, pozrime sa spolu na 5 doktorských tipov, ktoré nám pomôžu udržať si pevné zdravie.
5 tipov na zdravý snack, ktorý vám nerozhádže cukor v krvi
Máte neustále chuť na niečo pod zub? Možno máte len rozkolísanú hladinu cukru v krvi, ktorú treba stabilizovať. Nech je to, ako chce, tieto slané pochutiny si s mierou môžete dopriať aj vy. Majú totiž vyšší obsah vlákniny, ktorá sa postará o to, aby vám prudko nestúpla glukóza v krvi.
Najlepší liek proti starnutiu? Cvičenie!
Každý vie, že cvičenie prospieva nášmu zdraviu – udržuje váhu, posilňuje svaly i kosti a dokonca nám aj zdvíha náladu. Napriek tomu si ho však mnohí v hlave spájajú len s predstavou dokonalého tela v plavkách. Ale čo, keď vám povieme, že v hre je oveľa viac než len fyzická krása? Štúdie uvádzajú, že už 15 minút mierne intenzívneho cvičenia denne nám môže predĺžiť život o pár rokov.
Márnosť šedivá! Aj vy ste si už našli prvý šedivý vlas?
Niekto si ho na hlave nájde v päťdesiatke, iný už v dvadsiatke. Sú ľudia, ktorí ich neriešia, a sú aj takí, ktorí ich na svojej hlave jednoducho nestrpia. Sú takí, ktorí ich vedia nosiť so všetkou eleganciou a šarmom, ale aj takí, ktorí ich nemôžu ani vidieť. Vedeli ste ale, čo spôsobuje šedivosť vlasov?
Bionické oko, alebo keď sa sci-fi stáva realitou
Spojenie stroja a človeka je pre niektorých stále sci-fi, pre iných predstavuje spásonosný technologický a biomedicínsky pokrok. Bionické oko sa možno už čoskoro pripojí k svojim predchodcom, ako sú defibrilátory, umelé srdcia či protézy, a aspoň čiastočne tak slepým navráti zrak.
Koniec papierových predpisov od lekára ?
Slovensko sa malým krokom posunulo vpred smerom k západným štandardom. V dobe, keď už dávno vo viacerých oblastiach vládnu digitálne médiá, sa konečne zbavíme ďalších papierov. Od januára 2018 sa má totiž naostro spustiť systém elektronického zdravotníctva eHealth.
5 tipov, ako dostať pod kontrolu jesennú únavu
Jesenná rovnodennosť za nami, babie leto v plnom prúde, ale vás začína škriabať v krku a svrbieť v nose? Ak sa vám navyše rozhorúčilo v hlave, zbystrite pozornosť!
Ako sa zbaviť zápalov a plesní bez užívania antibiotík
Antibiotikám vďačí ľudstvo za veľa. Môžeme len špekulovať, ako by vyzeral dnešný svet, keby si Alexander Fleming po návrate z dovolenky nevšimol, že v neumytej miske s kultiváciami sa vytvorila pleseň, ktorá sa stala smrteľnou posteľou pre baktérie.
Vyrážky po 30-tke? Alebo, keď je vitamín viac než len výživovým doplnkom
Máte okolo 30 rokov (plus-mínus 5 rokov, pričom nad „tridskou“ môžete kľudne pridať zopár rôčkov navyše) a bradu plnú cystických vyrážok?
Posilnite si imunitu
Nech je leňošenie akokoľvek komfortné, vaše telo sa vám viac poďakuje za prechádzku. Svalstvo si na nečinnosť ľahko zvykne a namáhavá pre vás bude i nenáročná prechádzka.
Nosenie detí v klokanke
Naše prastaré mamy nosili deti na svojom tele na polia, kde s nimi pracovali. Dnes sa k takémuto noseniu po rokoch znova vraciame, pretože sme zistili aké benefity to prináša nielen pre dieťatko, ale aj pre matku.
Ako vyplniť deťom voľný čas?
Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele je zdravý duch. Preto by ste nemali zabúdať dbať na zdravie svoje aj svojich milovaných. Udržujte kondíciu a zdravie svojich detí v rovnováhe.
Ocot ako účinný pomocník pri čistení domácnosti
Ocot patrí medzi tie suroviny, ktoré sa nachádzajú pravdepodobne v každej slovenskej domácnosti (stačí zabudnúť na otvorenú fľašu vína po oslave). Využitie však nemá iba v gastronómii, ale aj pri množstve ďalších činností, predovšetkým pri vytváraní čistejšieho priestoru.
Plávanie – zdraviu prospešná zábava, ktorú budú vaše detičky milovať
Čo sa za mladi naučíš, na starobu ako by si našiel. Plávanie je jednou z vecí, na ktorú platí staré známe porekadlo všetkými desiatimi.
Potraviny, ktoré ohrozujú inteligenciu a ktorým by ste sa mali vyhýbať – aj počas Vianočných sviatkov
Keď sa hovorí o výžive, je nám jasné, že existuje veľa druhov rôznych potravín - niektoré potraviny sú vašimi najlepšími spojencami proti nadbytočným kilogramom, iné stimulujú poznávacie funkcie a zlepšujú pamäť. Na druhej strane o niektorých potravinách vieme,
10 domácich liekov, ktoré stopercentne fungujú
Skvelým pomocníkom proti zápachu nôh je obyčajná čistá vodka. Utrite si nohy špongiou nasiaknutou vodkou a pohotovo sa zbavíte nepríjemného zápachu. Vodka totiž obsahuje alkohol, ktorý má antiseptické účinky, tiež vysušuje a tým ničí zápach, ktorý spôsobujú plesne a baktérie. Tým odstraňuje vlhkosť, kvôli ktorej sa rozmnožujú nepríjemné baktérie.
Selén v zdraví a chorobe
Selén (Selenium, Se) je stopový prvok životne dôležitý pre zdravie človeka, je súčasťou mnohých kľúčových metabolických procesov v organizme. Jeho význam pre cicavcov bol objavený v roku 1957, dovtedy sa skúmali skôr toxické účinky selénu. Názov prvku pochádza z gréckej mytológie, je pomenovaný podľa bohyne mesiaca Selény. BIOLOGICKÉ ÚČINKY SELÉNU V ORGANIZME
Únik mozgov - lekárov
Vyštudujú doma a odchádzajú za lepšími pracovnými a platovými podmienkami do zahraničia. Zo Slovenska odchádza ročne okolo desaťtisíc ľudí s vysokoškolským vzdelaním. Mladí ľudia získajú diplom z niektorých zo slovenských univerzít a odchádzajú do zahraničia najmä z dôvodu lepšie platenej práce. Pre malú krajinu, ako je Slovensko, predstavuje odliv mozgov závažné ekonomické dopady.
Certifikácia
PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. sa pre skvalitnenie služieb pre svojich obchodných partnerov rozhodla vykonať certifikáciu na normy ISO 9001 a ISO 14001.
Nebezpečná modrá: Viagra môže zvýšiť riziko rakoviny kože o 30 %
Milióny mužov, ktorí používajú prípravky na erektilnú dysfunkciu, môžu čeliť zvýšenému riziku rakoviny kože.
Revolúcia: Chemoterapia je zrejme minulosťou, rakovinu zlikviduje naša imunita
Pacientov by mohol uchrániť od smrti vlastný imunitný systém, ktorého liečba povzbudí útočiť do nádorov. Experti sa domnievajú, že liečba pomocou imunoterapie nahradí do piatich rokov chemoterapiu. Liečba je mimoriadne účinná proti niektorým z najnebezpečnejších typov rakovín, vrátane pľúc a rakoviny kože. Informuje o tom server Daily Mail .
Ľudské telo naučili ignorovať alergény
Alergia je neprimeranou imunitnou odozvou tela na látky, s ktorými sa stretávame na dennej báze a ktoré nám v podstate neškodia. Trpia ňou viac ako dva milióny Slovákov. Štatistika v rámci celej Európy je ešte hrozivejšia, približne každý druhý Európan trpí nejakou formou alergie.
Zaočkovanosť klesla na rizikovú úroveň, upozorňujú lekári
Lekári upozorňujú, že zaočkovanosť proti osýpkam, ružienke a mumpsu klesla na Slovensku na rizikovú úroveň. Podľa Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti (SEVS), Slovenskej lekárskej spoločnosti tak hrozí nárast chorobnosti a vznik epidémií zdravie a život ohrozujúcich chorôb.
6 domácich liekov na liečbu žalúdočnej nevoľnosti
Dáva Vám Vaše brucho v poslednej dobe zabrať? Nie ste jediný! Nie všetci sa cítia príjemne na
Probiotiká
Pokiaľ nieje jedlo, ktoré zjeme riadne strávené, ovplyvňuje to jeho výživnú hodnotu. Ak nieje obsah absorbovaný, nemôže sa dostať v tele do obehu a jeho vylúčenie je tiež o dosť tažšie. Tu prichádzajú na pomoc probiotiká, tie totiž zlepšujú prirodzené funkcie tráviaceho systému.
Tipy ako zmierniť príznaky alergie
Aj keď väčšina z nás má hrubú predstavu o tom , čo sú to alergie , pre niekoho môže byť ťažké pochopiť , ako výrazne môžu ovplyvniť život postihnutej osoby.
Vernisáž v priestoroch spoločnosti PHOENIX
Dňa 11.4.2014 sa v priestoroch spoločnosti PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. konala už druhá z radu plánovaných vernisáží. Tentokrát boli stredobodom pozornosti umelci Ján Ťapák s jeho plastikami a Stanislav Trepač, ,,,
Nedocenené strukoviny v našom živote
Veľa ľudí má strukoviny a hrach spojené s predstavou jedla, ktoré nie je chutné, človeka po ňom bolí brucho a nadúva ho (trebárs taká hrachová kaša.) Pritom to nemusí byť pravda. Strukovinové jedlo môže byť chutné a dobre stráviteľné.
GHÍ - Indovia a ajurvéda ho považujú za elixír života
Čo je to ghí? Indické alebo prepustené maslo, ktoré pomáha detoxikovať organizmus, podporuje látkovú výmenu a znižuje hladinu cholesterolu
NAJDÔLEŽITEJŠÍ LIEK JE STRAVA - Jarná očista hladovkou
Kvalita stravy je sporná, dýchame povrchne a nesprávne, vykonávame len najnutnejšie pohyby, väčšinou do auta a späť, vystavení sme permanentnému stresu. Výsledkom nezdravého životného štýlu je ochorenie.
Andropauza - mužské klimaktérium
Ženská menopauza je známa už storočia, avšak len nedávno bolo objavené, že i muži prechádzajú podobným procesem s obdobnými príznakmi.
Aj vás bolieva chrbát?
Kým som sám nemal ťažkosti s chrbticou, nemal som predstavu o tom, aké problémy je táto porucha schopná spôsobiť a koľko ľudí je ňou postihnutých
Marihuana, jej liečivé a škodlivé účinky
Kedysi dávno konope rástlo v záhradách našich starých rodičov, no chovali sa k nej ako k burine. Keďže dnes jej vlastnosti a využitie pozná medicína a najmä mladí ľudia, dávno nie je táto liečivá bylinka chápaná ako burina.
Výskyt Alzheimerovej choroby rastie geometrickým radom
Alzheimerova demencia je choroba, ktorá postihuje najmä starších ľudí nad 65 rokov. Po šesťdesiatom roku života sa každých 5 rokov veku človeka výskyt Alzheimerovej choroby zdvojnásobuje!
DEPRESIA
Príznaky depresie môžu kolísať od miernych až po veľmi ťažké. Typicky sa depresia prejavuje ako dlhodobo skleslá nálada, strata záujmu a radosti a zvýšená únavnosť aj po nepatrnej námahe.
Elektronické cigarety môžu poškodiť pľúca
Nový výzkum ukázal, že aj napriek tomu, že sú elektronické cigarety (e-cigarety) uvádzané na trh ako bezpečnejšia alternatíva k bežným cigaretám pre tých, ktorí sa snažia prestať fajčiť, stále spôsobujú poškodenie pľúc.
Vernisáž v priestoroch spoločnosti PHOENIX
Dňa 11. októbra sa v skladových priestoroch distribučnej spoločnosti PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. konala vernisáž umeleckých diel výtvarníkov Daniela Brogyányiho a Viťa Bojňanského.
Snímanie pankreasu cez oko
Vedci z Karolínskeho Inštitútu vo Švédsku vynašli inovatívny spôsob sledovania regulácie glukózy v tele: preniesli vitálne bunky produkujúce inzulín z pankreasu do oka, ktoré môže slúžiť ako akési okno, cez ktoré môžeme získavať správy o zdravotnom stave pankreasu.
Kašeľ u detí
Kašeľ je obranný reflex, ktorý slúži na odstránenie cudzorodého materiálu alebo nadbytku hlienu z dýchcích ciest. Kašeľ sa spúšťa na základe reflexného oblúka. Receptory v dýchacích cestách sa podráždia mechanickými alebo chemickými podnetmi, ktoré sa nervovými dráhami prenášajú do predĺženej miechy, do centra pre kašeľ.
Hrozivá prognóza
Viete, že najskôr bol Svetový deň diabetu vyhlásený na 26. júna, na deň úmrtia objaviteľa inzulínu, ktorým bol kanadský fyziológ Frederick Grant Banting. Oslavovať niečo na deň úmrtia nie je veľmi vhodné, najmä ak týmto dňom chceme poukázať na zvyšujúci sa výskyt cukrovky a možnosti jej prevencie. Preto Svetová zdravotnícka organizácia presunula Svetový deň diabetu na deň narodenia objaviteľa inzulínu, na 14. novembra.
Chrípka
Chrípková sezóna je už opäť aktuálna – ako obvykle začína v októbri a trvať bude zhruba do apríla ďalšieho roka. Chrípka je jedným z najzávažnejších infekčných ochorení dýchacieho systému. Najviac ohrozuje deti do 2 rokov, tehotné ženy, starších ľudí a ľudí s chronickými a dlhotrvajúcimi zdravotnými ťažkosťami.
Stres a meditácia
Kvalitu našich pocitov, myšlienok, konania, čiže kvalitu nášho života ovplyvňujú najmä štyri entity, ktoré sú na vstupe do nášho organizmu
Očkovať alebo neočkovať proti chrípke?
Sezónna chrípka sa blíži a očkovanie proti chrípke je spôsob ako znížiť jej riziko. Pre koho je očkovanie takmer povinnosťou a pre koho len odporúčaním?
Keď sa víno mení na krv
Slovenské vína dosahujú podľa odborníkom vysokú kvalitu, pretože obsahujú minerály, polyfenoly a triesloviny, ktoré chránia pred srdcovo-cievnymi ochoreniami.
Lieky pre pacientov už bude vyberať počítač!
Podľa dostupných informácií, ktoré sa objavili v českých médiách, je možné že v Českej republike už lieky pacientom nebude predpisovať lekár, ale počítač na základe špecifického softvéru, ktorý bude prevádzkovať zdravotná poisťovňa.
Horúčka u najmenších
Horúčka je obranný systém organizmu, ktorým sa telo zbavuje škodlivých látok. Horúčka je častým príznakom pri vírusových bakteriálnych ochoreniach, pri úpale, po psychickej a fyzickej záťaži a existuje aj cestovná horúčka. Teplota sa často zvýši po podaní očkovacích látok a zvýšenie teploty nastáva aj pri prerezávaní zúbkov. Horúčka – ako nazývame teplotu nad 38 ?C – nie je choroba, ale príznak.
Fyziologická chorobnosť alebo čo s často chorým dieťaťom?
Detský vek je prirodzene spájaný s pozorovaním, že v tomto období bývajú deti často choré. Hlavným miestom infekcií je dýchací systém. Práve infekcie dýchacieho systému predstavujú najčastejšiu príčinu návštevy ambulancie detského lekára.


Ako z letného predsavzatia urobiť zdravý životný štýl?
Či už ste sa rozhodli formovať postavu na leto alebo sa len chcete cítiť lepšie, na tom nezáleží. Zhodené kilogramy a spevnené svaly potešia, no viete, ako z letného predsavzatia urobiť zdravý životný štýl?
Preventívne prehliadky – ako často a čo obnášajú?
Viete, ktoré preventívne prehliadky by ste mali absolvovať, ako často a čo všetko to obnáša?
Cestovanie s deťmi - na čo nezabudnúť a čo treba pribaliť do lekárničky
Obdobie letných dovoleniek, predĺžených víkendov a výletov sa pomaly začína a mnoho rodičov najmä mladších detí uvažuje, či už je vhodný čas na to, aby svoje dobrodružstvá zažívali aj so svojimi ratolesťami.
Behom k trvalému zdraviu
Beh je vynikajúcou podporou nášho tela, ale aj celkového zdravia. Ak rozmýšľate nad behom ako športovou aktivitou, prinášame Vám pár výhod, aby sme Vás presvedčili o jeho pozitívnom vplyve.

Zobraziť všetky akciové produkty >Diclobene* 140mg, 5 náplastí

Diclobene 140 mg, liečivé náplaste s diklofenakom, pre spoľahlivú úľavu od bolesti svalov a kĺbov končatín s dlhotrvajúcim účinkom. Výhodne tiež Diclobene gél, 100g za 5,40 €. Liek obsahuje sodnú soľ diklofenaku Liek na vonkajšie použitie

Probiaron® 12 vrecúšok

• 6 miliárd mikroorganizmov Saccharomyces boulardii • vitamíny A, B6, B9, B12 a D na podporu správneho fungovania imunitného systému • fruktooligosacharidy Výživový doplnok

Endiex®* 30 tabliet

Nenechajte sa preháňať! • zastavuje hnačku tak, že zneškodní baktérie, ktoré hnačku vyvolali • vhodný aj na liečbu hnačky cestovateľov V zľave tiež Endiex® 60 tabliet za 9,50 €. Liek obsahuje nifuroxazid Liek na vnútorné použitie

Ibalgin® krém* 100g

Potláča bolesť svalov a kĺbov, tlmí zápal a znižuje opuch. K liečbe poranení šliach, svalov a kĺbov, ako sú pomliaždenia, podvrtnutia kĺbu. Dobre sa vstrebáva. Bez parfumácie. Liek obsahuje ibuprofén Liek na vonkajšie použitie

Ibalgin® gél* 100g

Potláča bolesť svalov a kĺbov, tlmí zápal a znižuje opuch. K liečbe poranení šliach, svalov a kĺbov, ako sú pomliaždenia, podvrtnutia kĺbu. Dobre sa vstrebáva. Bez parfumácie. Liek obsahuje ibuprofén Liek na vonkajšie použitie

Strepsils Med a Citrón, 24 pastiliek

Na bolesť hrdla. Účinkuje proti vírusom, baktériám a kvasinkám v priebehu 1 minúty.* *na základe štúdie in-vitro. Výhodne tiež iné príchute Strepsils pastiliek. Liek na perorálne použitie

Fenistil 1 mg/g gél*, 30 g

Rýchla a účinná úľava pre svrbivú podráždenú pokožku rôzneho pôvodu: svrbiaca vyrážka, uštipnutie hmyzom, spálenie slnkom, povrchové popáleniny, žihľavka. Forma gélu má chladivý účinok. Liek obsahuje dimetindénmaleinát Liek na vonkajšie použitie

Pancreolan® forte* 220 mg, 60 tabliet

Aby trávenie nebolo trápenie! Pancreolan® forte vám dodá potrebné tráviace enzýmy na prírodnej báze, ktoré podporia vaše trávenie a pôsobia proti plynatosti a nadúvaniu po jedle. Zlepšuje trávenie tučných a ťažko stráviteľných jedál. Liek obsahuje pankreatín Liek na vnútorné použitie

Hylak® forte*, 100ml

Hylak® forte - Vaše trávenie ako nové. Pre rýchlu a účinnú obnovu črevnej mikroflóry pri hnačke, ale aj pri zápche a pri liečbe antibiotikami. Vhodný aj pre deti od 2 rokov. Sanytol dezinfekčný gél 75ml je biocídny prípravok pre dezinfekciu rúk, používajte ho bezpečne. Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o prípravku. Liek na vnútorné použitie

GAVISCON Duo Efekt* 48 žuvacích tabliet

Poskytuje rýchlo dvojakú úľavu od pálenia záhy a tráviacich ťažkostí. Vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy. Výhodne aj iné druhy Gaviscon tabliet. Liek na vnútorné použitie

Vyhľadaj lekáreň
Zadajte mesto, ulicu alebo miesto kde chcete vyhľadávať Partner lekáreň

To Top